Veľkolepý ruský balet už v októbri v Bratislave

PR | 17. Sep 2019
Veľkolepý ruský balet už v októbri v Bratislave
foto: PR

Prídite zažiť tú najvyššiu umeleckú kvalitu ruských baletných sólistov a tanečníkov z Moscow State Ballet, ktorí v rámci svojho európskeho turné zavítajú aj do Bratislavy. Počas štyroch večerov si budete môcť vychutnať tie najslávnejšie baletné predstavenia v podaní 32 tanečníkov z najlepších baletných škôl v Rusku na čele s Ľudmilou Titovou.

Ľudmila Titová, primabalerína Moscow State Ballet, je absolventka Moskovského Štátneho Akademického Boľšého Divadla. Noviny The Gulf Times ju nazvali “baletka a učiteľka svetovej triedy”. Zároveň sa stala jednou z hrdiniek dokumentárneho filmu o histórii baletu “Symboly ruského baletu”.

Spolu s Ľudmilou zavítajú do Bratislavy aj ďalší skvelí tanečníci, ktorí sa radia k špičke ruského baletu. Sergej Skvorcov, Lyakisheva Daria Dmitrievna, Aleksej Konkin, Aleksandr Pokotilov sú absolventi významných ruských baletných škôl a sólistami popredných ruských divadiel. Vidieť a zažiť ich dokonalé tanečné umenie na vlastné oči, ktoré spája vysokú úroveň technických zručností a vynikajúcich hereckých schopností, ktoré dokážu vniesť do tanca, je skutočným pôžitkom.

Predstavenia, ktoré vyrážajú dych

Tešiť sa môžete na príbehy najväčších baletných predstavení, ktorých strhujúcu atmosféru dopĺňajú úžasné kulisy a kostýmy, ktoré vystihujú ducha danej doby:

LABUTIE JAZERO - 17.10.2019

Festival Ruského Klasického Baletu otvorí celosvetovo najslávnejší balet inšpirovaný ruskými ľudovými rozprávkami P. I. Čajkovského. Prvýkrát bol predstavený 4. marca 1877 na javisku Moskovského Boľšého Divadla, kde vystúpili umelci cisárskeho súboru. Odvtedy zostáva najobľúbenejším baletným predstavením divákov po celom svete.

RÓMEO A JÚLIA - 18.10.2019

Najznámejší príbeh lásky a smrti podľa predlohy tragédie od W. Shakespeara umocnený strhujúcou hudbou S. S. Prokofieva. Premiéra baletu v skrátenej verzii sa uskutočnila v roku 1938 v Brne (ešte za Československej republiky). Celý balet bol prvýkrát predstavený v Mariinskom Divadle v Petrohrade v roku 1940.

LUSKÁČIK - 19.10.2019

Rozprávkový balet od P. I. Čajkovského je adaptáciou poviedky A. Dumasa Luskáčik. Prvýkrát bol predstavený 18. decembra 1892 v Mariinskom Divadle v Petrohrade. Je druhým najslávnejším baletom z hľadiska uznania aj počtu predstavení.

ruský balet

ŠÍPKOVÁ RUŽENKA - 20.10.2019

Festival uzavrie ďalší rozprávkový balet skladateľa P. I. Čajkovského, Šípková Ruženka. Jeho premiéra bola 3. januára 1890 v Mariinskom Divadle v Petrohrade a postupne sa stal popredným svetovým dielom baletného umenia.

Výhodná ponuka pre vás

Organizátor podujatia spoločnosť Show Slovakia, pripravil pre milovníkov baletu, ktorí si nechcú nechať ujsť ani jedno zo štyroch vystúpení skvelú ponuku. Pri kúpe vstupenky na 3 predstavenia na rovnaké miesto v rovnakej cenovej kategórii bude vstupenka na štvrté predstavenie na tom istom mieste zdarma. 

Vstupenky na všetky predstavenia, vrátane permanentky, zakúpite v sieti TICKETPORTAL.  (https://www.ticketportal.sk/nevent/Festival-Ruskeho-Klasickeho-Baletu?IDpartner=417 )

ruský balet

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: