Prehriatie u najmenších a pomoc od BébéFolie

BébéFolie | 21. júl 2021
BébeFolie
foto: BébéFolie

Vyzerá to tak, že leto je stále horúca téma. Tí najmenší to v lete nemajú vôbec ľahké. Pre dojčatá a malé deti sú letné horúčavy naozaj nebezpečné.

Nemajú totiž ešte vyvinuté termoregulačné mechanizmy a prehriatie alebo úpal sa u nich dostavia oveľa rýchlejšie ako u dospelých. Už po niekoľkých minútach sa ich organizmus môže začať nebezpečne prehrievať.

podložka Bébé Folie

Čo robiť preventívne

Aj tu platí, že prevencia môže zmierniť, či úplne odvrátiť katastrofu. V lete sa odporúča dodržiavať pitný režim, skontrolujte teda ako ubúda z vody vo fľaši  dieťaťa a pravidelne ju dopĺňajte. Ideálna je svieža, no nie príliš studená voda.

Počas letných dní obmedzte pobyt vonku v čase od 11.00 do 15.00. Vtedy je slnko najsilnejšie. Nie vždy sa to dá, a stane sa, že nás povinnosti vyženú von v tých najväčších horúčavách.

Naše staré mamy by nám poradili prevesiť cez kočík mokrú bavlnenú plienku. Naše deti však tento nápad často nahlas odmietajú, keď im plienka bráni vo výhľade. A aj pri tých tichších ratolestiach nám plienka po pár minútach na ostrom slnku vyschne a je po paráde.

Ešte väčšie riziká  hrozia v rozpálenom aute. Skleníkový efekt vyženie v lete teploty v aute vysoko za krátku chvíľu. Klíma nám vie pri prevoze v aute veľmi pomôcť, no často je to za cenu následnej nádchy, či laryngitídy. Malé deti sú na zmeny teplôt pomerne citlivé, preto treba klímu využívať pri ich prevoze naozaj uvážlivo.

podložka Bébé Folie

Vychytávka sezóny – chladiace podložky

Čo tak dať namiesto mokrej plienky do kočíka špeciálnu podložku, ktorá ochladí Vaše dieťatko tak akurát? Aby mu nebolo horúco, ani chladno?

BébéFolie sú chladiace podložky do autosedačky, klasického, či golfového kočíka, ba dokonca aj nosiča. Obsahujú špeciálny gél. Keď telo dieťaťa začne vytvárať teplo, gél sa ochladí a teplo absorbuje. Prostredie ochladí postupne o 3 až 5°C podľa jeho aktuálnej teploty. Efekt chladenia je postupný, preto nedochádza k teplotným šokom a prechladnutiu.

Gél pôsobí 3-4 hodiny. Potom mu treba dať  dve hodinky odpočinku na tmavom mieste (ak chcete regeneráciu podložky urýchliť, môžete použiť chladničku) , a chladiaca podložka je znovu plnohodnotne pripravená na použitie.

                podložka Bébé Folie

Letné prechádzky, či dlhú cestu autom s ňou zvládnete vo väčšej pohode. Podložka je trvalo udržateľná, nevyžaduje dobíjanie ani chladenie v chladničke. Neperie sa, ale jednoducho utrie handričkou.

Chladiace podložky BébéFolie vedia v horúcich letných dňoch reálne pomôcť. Na eshope BUBLO.SK sú v ponuke v dvoch farebných prevedeniach “denim blue" a „heather grey", ktoré pristanú každému kočíku.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: