Na nákupoch s deťmi

Redakcia | 14. september 2023
Na nákupoch s deťmi

Kto by povedal, že nákup s dieťaťom môže byť rovnako náročný, ako organizácia medzinárodnej konferencie? Každý, kto to skúsil. Ako zvládnuť tento „akčný výlet“ tak, aby ste si to obaja užili a pritom nakúpili všetko potrebné?

1. Príprava je kľúč

Predtým, než sa vydáte na nákupy, vytvorte si zoznam toho, čo potrebujete kúpiť. Je to dobrá príležitosť zapojiť dieťa do procesu. Nechajte ho nakresliť alebo napísať veci, ktoré chce či potrebuje - napríklad do školy či škôlky. To ho viac motivuje a zaujíma. Môžete mu určiť finančný limit alebo dať pár eur ako vreckové.

2. Správne načasovanie

Vyberajte si vhodný čas na nákupy. Ideálne po desiatej  alebo popoludní, keď je dieťa odpočinuté a najedené. Unavené a hladné dieťa je recept na katastrofu.

3. Zábava na cestách

Nákupné centrá či obchody môžu byť pre dieťa skutočným dobrodružstvom. Objavujte nové veci, hľadajte farby alebo tvarové hlavolamy (napr.: „Nájdi niečo červené a guľaté.“). Urobte z nákupu hru.

4. Výber tovaru

Deti milujú, keď majú možnosť rozhodovať. Dajte im túto príležitosť – nech si vyberú ovocie, jogurt alebo obľúbenú hračku (samozrejme s nejakými hranicami).

5. Malá odmena

Náročný nákup si zaslúži malú odmenu. Môže to byť napríklad zastávka v obľúbenej cukrárni alebo jednoducho spoločný čas na ihrisku.

6. Výchovný moment

Nákupy sú skvelou príležitosťou naučiť dieťa o peniazoch, hodnote vecí a o potrebe rozhodovať. Povzbudzujte ho, aby si vybralo medzi dvoma produktmi a premýšľalo, ktorý je lepšia voľba.

Nákupy s deťmi nemusia byť stresujúce. So správnym prístupom a trochou prípravy sa môžu stať príjemným spoločným zážitkom. A aj keď nemáte vždy trpezlivosť a nákupy s deťmi sa nedaria podľa vašej predstavy, pamätajte – to najdôležitejšie je spoločne strávený čas.

Čo vás pri nákupoch s deťmi možno zaujme...

SauBär desiatový box, 1 ks

Je skvelým doplnkom detskej výbavy. Vďaka praktickej polohovacej deliacej priečke sa doň zmestia všetky pochúťky, desiata i olovrant, ovocie i menší obed a obsah boxu zostane dlho čerstvý. Desiatový box je ideálny do školy, na výlety a cesty, či len tak do mesta. 

SauBär Desiatový box Superheroes, 1 ks nakupujte vždy výhodne online | mojadm.sk

SauBär hygienické vreckovky, 10 ks

Sú ako stvorené pre detské nošteky. Jemné, štvorvrstvové vreckovky zo 100 % celulózy sú veľmi mäkké, pevné a odolné voči roztrhnutiu. Každé balenie s jedinečným hravým dizajnom zaujme detskú pozornosť. 

SauBär Detské hygienické vreckovky 10x10, 10 ks nakupujte vždy výhodne online | mojadm.sk

SauBär vrecko na cvičenie, 1 ks

Je skvelým doplnkom detskej výbavy. Farebný vak s potlačou má priestranný vnútorný priestor s jedným menším vonkajším vreckom na zips a s reflexnou hviezdičkou. Je ideálne do školy a do škôlky na prezuvky, oblečenie na telocvik alebo na veci na výtvarnú výchovu, prípadne na šport a voľný čas, na cesty a výlety. Ramenné šnúrky sú silné a dvojité, ich dĺžku je možné jednoducho upraviť. 

SauBär Vrecko cvičenie Superheroes, 1 ks nakupujte vždy výhodne online | mojadm.sk

Saubär vlhčené utierky, 20 ks

Detské vlhčené čistiace utierky so sladkou jahodovou vôňou oceníte na čistenie tváre a rúk doma aj na cestách. Sú vhodné na každodenné použitie. Pokožku dôkladne, jemne a šetrne čistia. Obsiahnutý provitamín B5 uchováva hydratáciu pokožky a chráni ju pred vysušením. Jemná receptúra je obzvlášť šetrná k pokožke a je prispôsobená potrebám jemnej detskej pokožky. 

SauBär Detské vlhčené utierky, 20 ks nakupujte vždy výhodne online | mojadm.sk

Mivolis multivitamínové gumové medvedíky, 60 ks

Chutné gumové želé dodá deťom potrebné vitamíny. Medvedíci obsahujú vitamíny C, E, B2, B1, B6 či B12. Nie sú umelo prifarbované a neobsahujú konzervačné látky. 

Mivolis Multivitamínové gumové medvedíky pre deti, 60 ks nakupujte vždy výhodne online | mojadm.sk


Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: