Masáž bábätka: Uvoľní napätie a pomôže boľavému brušku

Masáž bábätka: Uvoľní napätie a pomôže boľavému brušku
6.3.2019 v kategórii Infošky, autor PR, foto: PR

Čo viac upokojí a poteší bábätko, ako dotyk osoby, ktorá ju ľúbi? Masáž bábätka je príjemným rituálom pred spánkom, ale pomôže aj počas dňa.

Mama masážou s dieťatkom „komunikuje“, spoznáva jeho reakcie, rýchlejšie sa učí uchopiť jeho drobné telíčko, dotykom dokáže uľaviť od nepohody aj bolesti bruška.  

Masáž prehlbuje dýchanie, znižuje svalové napätie, zlepšuje motoriku. Pomáha zmierňovať prejavy ekzému či plynatosť. Uľavuje dokonca pri bolestiach počas prerezávania zúbkov. Lebo mamin dotyk je najviac!

Masáž bábätka

Nemusíte absolvovať hneď kurz masáže bábätiek, aj keď by ste si boli istejší, ako nasmerovať svoje dotyky. Stačí však spolupracovať s dieťatkom a sledovať jeho reakcie. Kde mu dotyky robia dobre, kde naopak. Je mu masáž príjemná zakaždým, keď ho prebaľujete, alebo si ju viac užíva pred spánkom, či po kúpeli?  

weleda masáž

Na masáž sa pripravte

Vyberte si pokojné, tiché miesto a podložku, na ktorej sa vášmu bábätku bude dobre ležať. Aby boli dotyky vláčnejšie, použite Nechtíkový dojčenský olej. Kvapnite si pár kvapiek do dlaní a dlane pošúchajte. Budú teplejšie a dotyk pre bábätko príjemnejší. 

Na masáž využívajte celú dlaň, alebo len brušká prstov. Pohyby, ktoré pri masáži vykonávate, môžu byť zhora nadol, jemné špirálky, krúžky... jemné stláčanie. 

Začnite na hlavičke a postupne premasírujte celé telíčko. Pozorujte svoje bábätko, je možné, že sa mu masáž nemusí páčiť. Môže mu byť zima, alebo poloha, v ktorej leží mu nie je pohodlná. Prikryte mu nožičky, alebo si ho uložte inak. 

masáž bábätka

Ak má bábätko zahojený pupček, môžete robiť svojou dlaňou krúžky po brušku. Kvapnite si pár kvapiek oleja do dní a začnite od pupčeka a postupne ich zväčšujte. Kruhy robte v smere hodinových ručičiek. Jemná masáž brušká pomôže aj pri nepríjemných dojčenských kolikách. 

Nezabudnite pomasírovať  jemným dotykom miesto pod pazuškami. Je to dobré na lymfatický systém a celkové uvoľnenie.

Nezabúdajte na masáž ručičiek a nožičiek

Deti často zovierajú ruky v pästičky, krčia nôžkami, preto je dobré ich pomasírovať – dlaň i plôšku nohy. 

Keď si bábätko zvykne na masáž prednej časti tela, pretočte ho na bruško a položte si ho naprieč cez nohy (alebo na podložku). Masážou chrbta pôsobíte na výstupy miechových nervov, preto prináša viditeľné uvoľnenie. Po chrbte postupujte dole k nožičkám. Neobíďte ani zadoček, veď aj na ňom drobček leží takmer celý deň, takže i tieto svaly treba uvoľniť a pohladiť. 

Bábätko môžete masírovať počas prebaľovania. V takom prípade sa vám zíde aj Nechtíkový dojčenský krém na zapareniny.  

Fotogaléria