INTELIGENTNÉ ŽELEZO pre tehotné ženy a mamičky po pôrode

SmartHit | 14. apríl 2021
SF Ferrum
foto: SmartHit

Jednou z najčastejších zdravotných ťažkostí nastávajúcich mamičiek a žien v prvých mesiacoch po pôrode je nedostatok železa. Až 40 % trpí jeho nedostatkom.

Tento stopový prvok je zodpovedný za tvorbu červených krviniek a hemoglobínu, zložiek krvi, ktoré sa podieľajú na transporte kyslíka. V 1. trimestri sú spoluzodpovedné za udržanie plodu, vývoj mozgu bábätka a tvorbu hormónov. V 2. a 3. trimestri sa podieľajú na tvorbe placenty a vývoji bábätka nielen pred narodením, ale aj po ňom. 

S rastúcim bruškom mamičky rastú nároky na množstvo železa

Odporúčaná dávka pre tehotné ženy je 25 mg denne, v 3. trimestri až 30 mg. Pôrodom sa, prirodzene, veľké množstvo železa stráca. Je to jeden z dôvodov, prečo ženy po pôrode trpia dlhodobo anémiou.

Príznakmi nedostatku železa sú únava, bledosť, slabosť, podráždenosť či bolesti hlavy. 

Železo sa v tele nevytvára, potrebujeme ho získať stravou. Avšak ani kvalitná strava dostatočne nepokrýva nároky ženy na železo počas tehotenstva a po pôrode. Najefektívnejším spôsobom na jeho doplnenie je užívanie výživových doplnkov. Nie je však jedno, aký si vyberieme. 

Väčšina prípravkov obsahuje síran železnatý, čo je forma, ktorá sa veľmi zle absorbuje. Navyše mnohé ženy užívajúce železo trápia ťažkosti tráviaceho traktu a ďalšie nežiaduce účinky. 

 SF Ferrum

Existuje však inteligentná forma železa, pri ktorej tieto komplikácie nie sú.

SmartHit IV™ Ferrum

Doplnok SmartHit IV™ Ferrum je železo zapuzdrené v lipozomálnych mikrokapsuliach. Vstrebáva sa 5-krát lepšie, ako bežné železo. Vďaka forme pyrofosfát železa, nevyvoláva ťažobu v žalúdku či zápchu, nevytvára kovovú pachuť v ústach a nefarbí zuby. SmartHit IV™ Ferrum je jeden z najkvalitnejších a najmodernejších prípravkov na trhu.

Je doplnený o vitamíny B6 a B12, ktoré prispievajú k tvorbe červených krviniek a vitamín C, ktorý podporuje vstrebávanie železa. Je vyrobený modernou a patentovanou technológiou Miosol®, čo zabezpečuje zvýšenú účinnosť a absorpciu v tele. Užívanie je jednoduché, iba 1 kapsula denne.

Fotogaléria

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: