Do kín sa vracia milovaná praveká rodina: Krúdovci

CinemArt SK | 19. júl 2021
Krudovci
foto: CinemArt SK

Viete, čo je na živote v dobe kamennej najhoršie? Pokračovanie megaúspešnej animovanej komédie, Krúdovci: Nový vek, vám to objasní! V kinách už od 22. júla.

Krúdovci si už zažili svoj prídel nebezpečenstva a pohrôm, od šabľozubých pravekých šeliem až po nútené opustenie jaskyne. No teraz, keď prekľučkovali koncom sveta, budú musieť čeliť najväčšej výzve - ďalšej rodine.

Krúdovci potrebujú niekde bývať, tak sa prvá praveká rodina vyberie do sveta, aby si našla bezpečnejší domov. Keď natrafia na idylický raj obohnaný plotom, pomyslia si, že našli riešenie svojich problémov... no nie celkom. Žije tam totiž iná rodina.

Krúdovci vs. Lepšilovci

Lepšilovci (s dôrazom na „lepší“) s premakaným domom na strome, úžasnými vynálezmi a zavlažovaným pozemkom s čerstvou úrodou sú na vývojovom rebríčku niekoľko stupienkov nad Krúdovcami. Keď Lepšilovci dočasne pozvú Krúdovcov k sebe domov, netrvá dlho a medzi jaskynnou a modernou rodinou vypuknú nezhody.

Keď sa zdá, že je všetko stratené, prinúti nová hrozba obe rodiny vydať sa na veľkolepé dobrodružstvo za bezpečný plot, kde sa musia zmieriť so svojimi rozdielmi, čerpať silu od tých druhých a spolu si vytvoriť budúcnosť.

Krudovci

Výpravná komédia má v pozadí skvelých tvorcov

- režisér Joel Crawford pracoval napríklad na Trolloch, Shrekovi či Kung Fu Pande, producent Mark Swift produkoval aj Madagaskar 3 a scenáristi Kevin Hageman a Dan Hageman napísali aj Lego príbeh, Paul Fisher a Bob Logan Lego Ninjago film.

Táto skupina tvorcov vytvorila jedinečný príbeh, ktorý poukazuje na dôležitoť rodinných väzieb a súdržnosti. V dnešnej dobe veľmi pálčivá téma, zmysel ktorej azda práve počas pandémie mnohí pochopili. Stret rodiny Krúdovcov a rodiny Lepšilovcov totiž predostiera konflikt medzi rodinou, ktorá sa riadi hlavou, a rodinou, ktorá sa riadi srdcom.

Lepšilovci spočiatku Krúdovcov vnímajú ako pozostatky minulosti, no rýchlo zistia, že to, čo pomáha Krúdovcom, vôbec nie je fyzická sila, ale sila ich vzájomných vzťahov. Túto dokonale vystihuje rodinné motto rodiny: “Svorka drží spolu, aj keby čo bolo!”

POZRITE si trailer k filmu Krúdovci: 

Nenechajte si ujsť jedinečný príbeh o sile rodiny podaný zábavnou formou. Krúdovci sú jedinečným animákom, ktorý si dospelí užívajú rovnako ako ich deti. V kinách si ho môžete pozrieť už od 22. júla. Film prináša do kín distribučná spoločnosť CinemArt SK.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: