Dieťa v horúčke? Poraďte sa cez telefón

Dieťa v horúčke? Poraďte sa cez telefón
5.10.2017 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Ocitnúť sa s dieťaťom so zvýšenou teplotou uprostred noci je zlé, no horšie je ocitnúť sa v rovnakej situácii ďaleko od najbližšej ambulancie alebo nemocnice.

Ak vás niekedy prekvapili takéto či iné zdravotné problémy vašich blízkych a nevedeli ste, ako postupovať, určite ste si povedali: „Mať tak poruke lekára, aby mi poradil.“

Zdravotná poisťovňa Dôvera prináša svojim poistencom bezplatnú službu – DôveraLinka24, ktorá umožňuje telefonickú konzultáciu zdravotného problému 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

„Moja dvojročná dcérka mala celú nedeľu horúčky do 39 stupňov, dvakrát zvracala. Nevedela som si ani predstaviť, aké by to bolo vybrať sa s ňou na pohotovosť 30 kilometrov od nášho domu.

Pani doktorka na telefóne ma fantasticky upokojila. Do rána sme zostali doma. Aj naša detská lekárka mi potvrdila, že to bolo najlepšie, čo som mohla urobiť,“ hovorí jedna z mamičiek, ktorá už využila možnosť poradiť sa telefonicky s lekárom.

Lekári môžu cez telefón pomôcť radou najmä pri chrípke, prechladnutí, alergiách, tráviacich ťažkostiach alebo pri menších úrazoch.

Volajúci sa s nimi môžu poradiť o dávkovaní a o kombináciách liekov alebo pomôžu nájsť najbližšiu pohotovosť. Ak volajúci súhlasí, lekári môžu nahliadnuť do jeho záznamov v zdravotnej poisťovni, kde nájdu údaje o liekoch, vyšetreniach alebo o výjazdoch záchranky.

Umožní im to čo najlepšie poradiť.

DôveraLinka24

je bezplatná telefonická služba pre všetkých poistencov zdravotnej poisťovne Dôvera.

Dostupná je kedykoľvek na telefónnych číslach 0850 500 024 alebo 0905 500 024. Platí sa len cena hovoru. Táto služba však nie je záchranka. Čiže ak ide o vážne stavy, treba volať číslo 112. Viac informácií na www.doveralinka24.sk.

Zdravotná poisťovňa Dôvera má pre svojich poistencov aj ďalšie benefity. Praktický BabyBox najmenších poistencov či možnosť získať doplatky za lieky a dietetické potraviny na predpis, teda napríklad aj umelé mlieka, až do výšky pre 200 eur pre deti do 18 rokov veku, ich matky a otcov.

Poistiť sa v Dôvere môžete aj bez toho, aby ste niekam chodili. Vyplňte prihlášku online  cez internet  alebo zavolajte na Zákaznícku linku 0850 850 850 a my vám prihlášku bezplatne doručíme na podpis.