Česká značka Zopa ponúka slovenským a českým rodičom kočíky presne na mieru

Česká značka Zopa ponúka slovenským a českým rodičom kočíky presne na mieru
13.5.2018 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Tradičná česká značka Zopa spojila sily so slovenskými a českými rodičmi a na základe ich pripomienok a požiadaviek pripravila na rok 2018 novú kolekciu kočíkov.

„Produkty Zopa sa v oblasti dizajnu významne posunuli, stále ale spĺňajú jednu z hlavných požiadaviek slovenských a českých maminiek a tatinkov na prijateľnú cenu a zároveň vysokú kvalitu spracovania,“ uviedol produktový manažér značky Petr Horáček.

Medzi najlákavejšie novinky patrí kombinovaný kočík Mystic a ľahký golfáč Micra.

Kočíky ZOPA spĺňajú aj požiadavky náročných klientov

Väčšina rodičov očakáva od kočíkov hlavne kvalitu, dlhú životnosť a univerzálne využitie. Kočík Zopa Mystic  to spĺňa do bodky. Jeho podvozok váži len 8,5 kilogramu, čím sa v kategórii kombinovaných kočíkov radí medzi tie najľahšie. Jeho cena tiež patrí medzi tie nižšie. „Vzhľadom, výbavou a kvalitou ale rozhodne patrí do vyššej kategórie,“ povedal Horáček.

Na mieru slovenským a českým rodičom: Kočík Zopa Mystic

Kočík má výškovo nastaviteľnú rukoväť, automatickú aretáciu predných koliesok a odpruženie, vďaka ktorému sa hodí aj na jazdu v miernom teréne. Ďalšou nespornou výhodou je priestorná korba, ktorá vznikla práve na základe požiadaviek slovenských a českých rodičov.

Tí túžia po čo najväčšom priestore pre svoje bábätko. „Korba má 80 cm na dĺžku a 34 cm na šírku. Rodičia ocenia tiež vetranie na strieške a v prednej časti korby. Dieťa ležiace na brušku tak pohodlne vidí von a je pokojnejšie,“ vymenoval výhody produktový manažér.

Športová časť je tiež veľmi priestorná. Dá sa otočiť v smere alebo proti smeru jazdy, má navyše extra dlhú výškovo nastaviteľnú striešku, pod ktorú sa schovajú aj väčšie deti. „Kočík je zároveň kompaktný a ľahko sa skladá,“ dodal Horáček.

Pre milovníkov moderného dizajnu: Športový kočík Zopa Mion

Na športovom kočíku Zopa Mion  maminky ocenia okrem nízkej hmotnosti aj prepracované detaily akými sú rúčka z ekokože alebo dizajnové disky na sedempalcových odpružených zadných kolieskach.

Dizajn ale nie je všetko. Kočík musí byť samozrejme predovšetkým pohodlný. „Príjemnú jazdu deťom zabezpečí polohovateľná chrbtová opierka. Opierka na nohy sa tiež dá podľa potreby ľubovoľne nastaviť,“ povedal produktový manažér Zopy. Pred ostrým slnkom deti ochráni predĺžená strieška s možnosťou odvetrávania.

Výrobca myslel aj na pohodlie rodičov pri prenášaní kočíku. Vybavil preto kočík praktickým popruhom, vďaka ktorému sa dá zložený kočík pohodlne prenášať na ramenách ako športová taška. Mion sa dá dokonca zložiť jednou rukou.

Rodičia ako sťažnosť na niektoré kočíky často uvádzali aj nepraktické spracovanie bŕzd. „Brzdový pedál sme preto navrhli tak, aby neprekážal a aby sa na neho pri brzdení a odbrzďovaní stúpalo. Dospelí si tak nebudú ničiť obuv,“ dodal Horáček.

Kočík pre cestovateľov: Golfáč Micra

Na výlety alebo cesty autom bude pre rodičov a deti skvelým pomocníkom golfový kočík Zopa Micra. Okrem toho, že je ľahučký a ľahko sa skladá, ponúka aj funkcie. „Jeho najväčším plusom je polohovateľná chrbtová opierka. Vďaka možnosti nastavenia do troch polôh s možnosťou úplného ľahu je tento kočík vhodný pre deti už od narodenia,“ uviedol Horáček. Výhodou je tiež možnosť aretácie koliesok.
 
O bezpečnosť dieťaťa sa starajú päťbodové bezpečnostné pásy. V závislosti od veľkosti dieťaťa sa dajú uchytiť v spodných či vrchných otvoroch. Cestovanie je tak nielen bezpečné, ale aj pohodlné.

Rodičia určite ocenia, že vo výbave kočíka nechýba pláštenka, nánožník a praktický držiak na nápoj.

Fotogaléria