Ako byť pre svoje dieťa tou najlepšou mamou? Spojte starostlivosť s poriadnou dávkou zábavy

Ako byť pre svoje dieťa tou najlepšou mamou? Spojte starostlivosť s poriadnou dávkou zábavy
5.9.2017 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Nič nepoteší mamičku viac, ako dieťa so žiarivým úsmevom na tvári. Leto predstavuje skvelú príležitosť na poriadnu zábavu a šantenie v spojení s tou správnou starostlivosťou.

Ako spojiť príjemné s užitočným? Nezakazujte, zabávajte sa spolu so svojou ratolesťou, no zároveň počúvajte, čo vám našepkáva materská intuícia. Zabávať sa dá aj zodpovedne. Ako na to?

Kúpanie plné radosti

Žiadna mamička by nemala zabúdať na každodenný kúpeľ jej malého nezbedníka. V letných mesiacoch to platí dvojnásobne. Zbavte dieťa všetkých nečistôt, prachu, no hlavne potu, ktorý býva príčinou kožných problémov.

Spojte každodennú hygienu s poriadnou dávkou zábavy a staňte sa pre svoje dieťa tou najlepšou mamou. Čo tak kúpeľ hrou?

Dosiahnete ho jednoducho - pridaním peny do kúpeľa a obľúbených hračiek. Skvelou voľbou je pena do kúpeľa privátnej značky K-Classic baby obohatená o kamilkové výťažky a pšeničný proteín, ktorá detskú pokožku nielen dôkladne umyje, ale aj udrží prirodzene jemnú.

Stopercentnú starostlivosť môžete doplniť K-Classic gélom na umývanie tela a vlasov, s rovnako priaznivým zložením. A zábavný kúpeľ plný bubliniek a smiechu je na svete!     

Hurá do prírody!

Využite pekné počasie a vyberte sa so svojou ratolesťou do prírody. Záhrada, les či lúka? Výber je len na vás, no pamätajte na to, že strach zo špiny nie je vôbec potrebný.

Naopak! Kontakt s baktériami a mikroorganizmami je tým najlepším budovateľom imunitného systému.

Okrem toho, plnohodnotný detský kontakt s prírodou rozvíja motoriku, logiku, fantáziu, zmysly, empatiu a váš malý nezbedník sa môže aj niečo naučiť.

Nechajte deťom voľnosť a dovoľte im, aby sa v rozumných medziach dotýkali, čoho chcú. Trocha hliny, blata, dotyk stromov či rastlín im určite neublíži a o zábavu budú mať postarané.

Ako rýchlu pomoc si so sebou pribaľte vlhčené utierky na jemné očistenie a ošetrenie pokožky nielen v oblasti rúk, ale aj tváre.

Stavte na značku K-Classic baby, ktorá ponúka neparfumované vlhčené utierky s panthenolom. Detská zábava, ale aj čistota je tak istá.


Široký sortiment privátnej značky K-Classic baby nájdete exkluzívne v Kauflande.

Okrem toho, že sa s láskou postará o vašu ratolesť, kúpou týchto výrobkov podporíte nákup vozidiel v rámci terénnych sociálnych služieb Slovenského Červeného kríža, ktoré pomôžu ľuďom v núdzi po celom Slovensku.