5 spôsobov, ako sa zbaviť nepríjemného dychu

5 spôsobov, ako sa zbaviť nepríjemného dychu
29.8.2018 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Väčšina zápachu z úst je spôsobená baktériami, ktoré sa vytvárajú zo zvyškov potravín v našich ústach. Tým, že jedlo zostáva v zuboch, stáva sa živnou pôdou pre baktérie na povrchu zubov, v medzizubných priestoroch, ale aj na jazyku.

Zlý dych však môže byť signálom niektorých chorôb žalúdka, pľúc alebo krvného obehu. Tu je 5 tipov, ako ho môžeme napraviť.

1.    Jedzte viac jogurtov

Jogurt pomáha nielen znovu obnoviť priaznivé baktérie v črevách, ale vytvára aj zdravšie prostredie v ústach. Už jeden jogurt denne by mal napomáhať k sviežejšiemu dychu. Aktívne baktérie, prítomné v jogurte, predovšetkým Streptococcus thermophilus a Lactobacillus bulgarius, majú priaznivý vplyv na zníženie množstva baktérií, ktoré zápach spôsobujú.

2.    Viac jabĺk, mrkvy a zeleru

 Aj povlak na zuboch spôsobuje zápach v ústach. Konzumáciou potravín s vlákninou udržíte svoje ústa vlhké a zvýšite množstvo slín.

3.    Nezabudnite na bylinky

Nie je to len mäta, ale aj petržlenová vňať, eukalyptus, koriander, kardamon alebo senovka grécka. Špecialisti na ústnu hygienu odporúčajú tieto čerstvé bylinky žuť alebo ich piť v čaji.
Tip na čaj: Petržlen a tri strúčiky klinčekov uvaríte vo vriacej vode a necháte vychladnúť. Tento čaj dokáže už pri jednom dúšku zneutralizovať zápach.

4.    Pite veľa vody

Prísunom dostatočného množstva tekutín počas dňa sa staráte nielen o obličky, pleť a ďalšie časti svojho tela, ale pomáhate tiež udržiavať svieži dych. Nedostatok tekutín a slín môže často viesť k suchu v ústach a k zápachu. Sviežemu dychu pomáha aj to, keď si ústa vodou počas dňa vypláchnete.

5.    Obmedzte cesnak a pažítku

Pred dôležitým rokovaním obmedzte potraviny, ktoré sú pre váš dych kritické. Dych kazí okrem cesnaku a pažítky aj kapusta, cibuľa a ryby. Nespoliehajte sa na kefku a pastu alebo žuvačky. Tieto potraviny spôsobujú zápach z úst aj 72 hodín po ich konzumácii. Po trávení cirkulujú proteíny týchto potravín v krvi, sú prenesené do pľúc a vylučované dychom. Tiež káva a cigarety pôsobia na dych tradične veľmi záporne.