Z vašich listov: Mária prosí o pomoc pre syna

Mária Richterová | 2. Jan 2019
Z vašich listov: Mária prosí o pomoc pre syna
foto: archív rodiny

Aj toto je jeden z vašich príbehov.

Prosím o pomoc pre svojho syna

Môj synček má 9 rokov a už trpí na epilepsiu, detskú mozgovú obrnu,ADHD, poruchy správania. Keď sa narodil zistili mu srdcovú vadu na srdiečku, má oslabenú jemnú a hrubú motoriku, dokonca sa mu začala tvoriť skolióza, chodíme aj na rehabilitáciu a najväčšiu starosť mi robí to, že nerozpráva.

Navštevuje Špeciálnu základnú školu , ale museli ho preradiť do ľahšieho stupňa, pretože školu nezvládal. Nedokáže nakresliť ani vymaľovať obyčajný obrázok. Ja sama tiež trpím na epilepsiu užcelé roky. Mám za sebou operáciu chrbtice. 

Pomohla mu delfinoterapia

Preto, keď som sa dozvedela o Delfinoterapii, aké má priaznivé účinky a ako dokáže pomôcť, alebo aspoň v podstatnej miere zmierniť zdravotné problémy, chcela by som vyskúšať túto možnosť, lebo je to už to posledné, čo by mu mohlo pomôcť. Preto vás prosím o pomoc pre môjho synčeka, lebo už neviem ako ďalej.
  
Jednu delfinoterpiu sa nám už podarilo absolvovať a účinok malý som postrehla, ale aby terapia mala poriadny účinok, tak ju treba aspoň päťkrát absolvovať. Bývam s mamou, ale ona je na invalidnom dochodku a ja poberám opatrovateľký príspevok. Môj ocko mi zomrel ešte v detstve a Alexikov otec o neho nemá veľký záujem, tak sa nemám na koho obrátiť.

Začali sme chodiť aj na Canisterapiu, ale to tiež nie je lacná záležitosť, a tak by nám veľmi pomohli príspevky, aby sme ju mohli absolvovať každý týžden, aby mala priaznivý účinok. Alexik má psíka veľmi rád a veľmi pekne spolupracuje. To čo dokáže pri ňom spraviť je priam zázrak a tak vás prosím o veľkú pomoc, aby sme v nej mohli pokračovať. Jedna Canisterapia stojí 25 e a jedna Delfinoterapia 150 e.

Môj syn nerozpráva

Chcem pre neho urobiť maximum, pokiaľ nie je neskoro. On má len mňa, ale ja tu večne nebudem a tak sa trápim, čo bude s ním, keď sa už na mna nebude môcť spoľahnúť. Preto vás z celého srdiečka prosím o pomoc.

Alexik by sveľmi rád hral s kamarátmi, ale keď nerozpráva, deti sa mu posmievajú a jeho to veľmi trápi,že sa s ním deti nechcú hrať a utekajú pred ním. Pre mňa, ako matku, je veľmi bolestivé vidieť ako sa mu ostatné deti posmievajú. 

Aby sa Alexik mohol so svojími kamarátmi hrať a mať tak radosť zo života, ktorá je dôležitá pre každé dieťa. Lebo malé deti by nemali trpieť takým nedostatkom ako je priateľstvo. Tak vás z celého srdiečka prosíme o pomoc.

Prostriedky, ktoré by sa nám podarilo vyzbierať, by sme chceli pouziť na Delfinoterapiu, Canisterapiu kúpeľnú liečbu a liečbu v Centre Svetielko, ktoré sa špecializuje na deti s DMO- detskou mozgovou obrnou.

Pre prípad, že by ste nám chceli pomocť aj finančne, tak naše č. účtu:
SK 84 5600 0000 0038 9406 6001

Za vašu veľkú pomoc vám vopred ďakujeme

S pozdravom Mária Richterová

Fotogaléria

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: