Testujeme látkové plienky

Daniela Škrípková, Eva Vavráková | 29. Oct 2013
Testujeme látkové plienky

Aj vy uvažujete nad kúpou látkových plienok? Na trhu sú k dispozícii desiatky značiek, v ktorých sa začínajúca mamička len ťažko orientuje. Isto si kladiete otázky: Oplatí sa mi do látkových plienok investovať? Nebudem neskôr sklamaná? Aby sme vám uľahčili rozhodovanie, prinášame vám seriál o látkových plienkach, ktorý sme pre vás pripravili v spolupráci s portálom www.babyrecenzie.sk a internetovým obchodom www.latkujeme.sk.

Aj vy uvažujete nad kúpou látkových plienok? Na trhu sú k dispozícii desiatky značiek, v ktorých sa začínajúca mamička len ťažko orientuje. Isto si kladiete otázky: Oplatí sa mi do látkových plienok investovať? Nebudem neskôr sklamaná? Aby sme vám uľahčili rozhodovanie, prinášame vám seriál o látkových plienkach, ktorý sme pre vás pripravili v spolupráci s portálom www.babyrecenzie.sk

Budete môcť sledovať, ako 4 mamičky z rôznych kútov Slovenska testujú päť značiek látkových plienok. Podelia sa s nami o svoje dojmy, skúsenosti a odporúčania – ktoré plienky sa osvedčili, ako sa o ne treba starať a na čo si treba dať pri výbere a používané látkoviek pozor.

Kto bude testovať?

Do testovania boli vybrané 4 mamičky s deťmi vo veku od 3 do 14 mesiacov. Nájdete medzi nimi mamičku, ktorá látkovky používa už dlhodobo, ale aj maminky, pre ktoré bude testovanie plienok ich látkovacou premiérou. Každá z nich dostala balíček 5 plienok, ktoré budú so svojimi ratolesťami používať a hodnotiť počas 3 mesiacov. Svoje recenzie budú v priebehu testovania zdieľať na stránke www.babyrecenzie.sk a každý mesiac aj na stránkach nášho časopisu.

Mária Kucharčík, Ždaňa

Plienky bude testovať: dcérka Dorotka, vek 9 mesiacov

Doterajšie skúsenosti s látkovými plienkami:

O moderných látkových plienkach som sa dozvedela v UK a zaujal ma najmä ich ekologický aspekt. Už vtedy som si povedala, že by som látkovať chcela aj ja. Pred takmer 5 rokmi som začala „pátračku“ – oboznámila som sa s typmi plienok a snažila sa rozumne nakombinovať jednotlivé plienočky do potrebnej výbavy. Manžel sa na mne dobre smial, keď som za ním chodila s tabuľkami a mojimi výpočtami a prosila ho o jeho názor či radu. Nakoniec som si vybrala celý set bambusiek Little Lamb a zopár kúskov iných. S výberom som bola vcelku spokojná, nevýhodou bolo len dlhé sušenie v zimných mesiacoch. Moje dieťa zvládlo plienkovanie veľmi dobre – od 21 mesiacov sme plienkovali už len v noci. Látkujem z presvedčenia, že ide o veľmi dobrú vec a môj manžel ma v tom podporuje. Najradšej mám pohľad na povystierané plienky na šnúre – starý otec vravieva, že na šnúre máme zavesené zajace :o)

Prečo si sa prihlásila do testovania/Očakávania od testovania:

Do testovania som sa prihlásila najmä preto, aby som si vyskúšala iné typy plienok. Keď som si chcela dokúpiť nejaké plienočky do výbavy, lákali ma viaceré, no bála som sa vraziť peniaze do niečoho, čo som nevidela, neskúšala. Ak počas testovania nájdem niečo, čo nám "sadne", budem mať vyriešený výber pre ďalšie bábätko. Testovanie bude zároveň aj oživením denného stereotypu na rodičovskej dovolenke:)

Michaela Kováčová , Liptovský Mikuláš

Plienky bude testovať: dcérka Tamarka, vek 3 mesiace

Doterajšie skúsenosti s látkovými plienkami:

Nedávno sme začali používať obyčajné štvorcové bavlnené plienky v kombinácii s vrchnými nohavičkami s PUL vrstvou. Prvé dva mesiace sme používali jednorazové plienky a Tamarka mala zaparený zadoček aj napriek častej výmene plienok, dôkladnému očisteniu, častému "vetraniu" a aplikovaní rybacej, resp. kalciovej masti. Súbežne jej bolo diagnostikované podozrenie na alergickú reakciu na niektorú zložku z obsahu jednorazových plienok. Hneď ako sme prešli na bavlnené plienky, ťažkosti vymizli. Pred jej narodením som zvažovala možnosť používania látkových plienok. Vyhrala však moja pohodlnosť a nedostatočná informovanosť, na čo doplatila moja dcéra.

Prečo si sa prihlásila do testovania/Očakávania od testovania:

Na trhu je už potešiteľne veľa druhov látkových plienok a nohavičiek a je veľmi ťažké vybrať si a "prekuknúť" marketingové ťahy. Osobná skúsenosť je predsa najlepší radca. Takisto chcem svojím pohľadom pomôcť ostatným mamičkám pri rozhodovaní.

Gabriela Marková, Dubovany

Plienky bude testovať: synček Dominik, vek 4 mesiace

Doterajšie skúsenosti s látkovými plienkami:

Skúsenosti s látkovými plienkami nemám žiadne. Medzičasom som na internete pozerala rôzne druhy týchto plienok, chcela som ich už dávnejšie vyskúšať. Dôvod bol hlavne ten, že sme poskúšali veľa druhov plienok a len máloktoré boli vhodné. Niektoré na zadočku robili tvrdé začervenané vyrážky, iné, čo vyrážky nerobili, zase zle sedeli. Dominik sa precikal... Tak som sa rozhodla niektoré z plienok vyskúšať. Pri hľadaní tých vhodných som narazila na výzvu testovania plienok, čo je úžasná príležitosť nájsť tie najvhodnejšie.

Prečo si sa prihlásila do testovania/Očakávania od testovania: Testovanie je dobrá príležitosť vyskúšať rôzne plienky a vybrať si tie najlepšie. Dúfam, že pomôžeme aj ostatným mamičkám. Zároveň dúfam, že medzi testovanými plienkami nájdeme také, ktoré budú zdravotne nezávadné a zároveň aj komfortné.

 

 

 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: