Najšťastnejšie rodiny majú dve DCÉRY

Redakcia | 7. Dec 2018
Najšťastnejšie rodiny majú dve DCÉRY

A tie najmenej spokojné majú štyri dievčatá. Vyplynulo to z prieskumu, ktorého sa v Anglicku zúčastnilo vyše 200 rodín s rôznym počtom detí.

Započítané neboli rodiny s jedináčikmi (ktoré sú podľa iného výskumu tie najšťastnejšie vôbec). A výsledok? Najlepšie je mať dve dievčatá!

Dve baby doma-hotové sťastie

Dokážu sa spolu zahrať, menej sa provokujú a urážajú, robia menší neporiadok a sú vľúdnejšie k rodičom. Tí, v rámci prieskumu, hodnotili tiež parametre, ako sú napr. jednoduchá starostlivosť, spolupatričnosť a celkové správanie sa. Dve dcéry skórovali vo všetkom: najľahšie sa medzi sebou dohodli, najochotnejšie si pomáhali s prácami v domácnosti a mali sa najviac rady.

 

Čím viac dievčat, tým horšie...

Najhoršie na tom, naopak, boli rodičia štyroch dievčat. V takých veľkých rodinách sa už dievčatá medzi sebou príliš hádajú, ba, dokonca, sa pobijú, vyžadujú si viac pozornosti.

Najviac výhrad mali rodičia viacčlenných rodín. Hoci si celkovo sťažovali na náročnosť života, väčšina z nich (62 %) však uviedla, že by rovnaký počet detí volila opäť. Za úžasnú považovali vôbec možnosť byť pohromade a budovať rodinné rituály, mať súrodenca, spoločne sa hrať a navzájom si pomáhať.

Od najlepšej po najhoršiu kombináciu detí podľa prieskumu:

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: