„Mama, chcem coolovú detskú izbu!“

Redakcia | 7. december 2017
detská izba, prerábka, malovanie, teenager, tínedžeri, školáci

Školáci, najmä tínedžerky, si často vizualizujú zmeny vo svojej detskej izbe. Nebuďte šokovaní, ak nastane tento „prerod“ aj u vášho dieťaťa– je to celkom normálne a patrí to k veku.

Navyše aj týmto spôsobom dieťa dotvára svoju osobnosť, má možnosť realizovať sa, byť kreatívnym, zistiť, čo je estetické a čo nie...

Veľa rodičov sa však obáva, aby dieťa neurobilo zmenu, s ktorou sa už nič nebude dať robiť.

Stačí sa dohodnúť na pár pravidlách.

  • Stanovte si pravidlá, do čoho by už dieťa nemalo zasiahnuť – napríklad nábytok musí ostať bezo zmien – nesmie ho natierať farbami, vŕtať doň, ale môže si naň napr. nalepiť ozdobné nálepky či plagáty.
  • Ak chce tínedžer meniť farbu izby – dovoľte mu to, no skúste ho jemne usmerniť. Chlapci budú zrejme uprednostňovať tmavšie, chladnejšie farby, dievčatá naopak. Slečny iste nepohrdnú ani nálepkami na stenu, či tapetami.
  • Kto by chcel mať v detskej izbe sloníkov, medvedíkov či iné čisto detské motívy, keď ide o izbičku „regulérneho“ tínedžera? Zakúpte spoločne so svojou slečnou rôznofarebné rámiky, nástenky a pod., ktoré si môže vyzdobiť podľa svojho gusta. A navyše si ich môže kedykoľvek meniť. 
  • Finančne nenáročná, ale u tínedžerov pomerne obľúbená zmena spočíva v nových závesoch, vankúšoch, návliečkach... a izba je razom iná!
  • Dievčatá iste poteší, ak im do „novej“ izby zakúpite drobné prekvapenie – farebné kvetináče, zaujímavú šperkovnicu, škatuľky na odkladanie rôznych drobností...

 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: