Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • mlieko

    Ľubka mlieko 14.03.2009, 00:48

    Dobrý deň prajem, mám 15 mesačnú dcérku, ktorú minimálne 4x za 24 hodín ešte kojím. Okrem môjho mliečka máva cez deň z mliečnych výrobkov 1x jogurt, 1x kašu a 1x chlieb alebo pečivo s maslovou alebo syrovou nátierkou. Chcem sa spytať, či je to pre ňu dostatočné množstvo mlieka a mliečnych výrobkov na deň alebo je potrebné ešte pridať aj umelé mlieko alebo niečo iné? Váži 9 kg, prosipieva dobre aj jej chutí papať. ďakujem za odpoveď. Ľubka

    Odpovedá MUDr. Marta Špániková

    Je to veľa mlieka a mliečnych výrobkov. Je potrebné aby papala aj iné potraviny, mäso, zeleninu, ovocie cereálie. Ked deti papajú veľa mlieka, potom obmedzujú iné dôležité potraviny.

    Ďakujem za Vašu odpoveď ohľadom mliečka. Samozrejme papá všetko, nie len mliečko :-)
    Moja otázky sa týkala len skupiny mlieko a mliečne vyrobky, pretože som si nebola istá či je to postačujúce množstvo na deň. Ešte raz vďaka za Vaše cenné rady, ktorými pomáhate mnohým mamičkám. Veľmi si to vážim.
    Ľubka

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Mlieka a mliečnych výrobkov má dsoť. Dúfam, že papá aj cereálne výrobky, ovocie, zeleninu a hlavne mäso.