Poradňa dojčenia a výživy

Poradňa dojčenia a výživy
6,502 otázok

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Jedalnicek 3 rocneho dietata

  , Autor: JankaHanka

  Dobry den, prosim vas ako by mal vyzerat jedalnicek 3 roceho dietata? Aj s mnozstvom, ktore by malo zjest? Rano este pije mliecko, chce tak okolo 150l, o hodinku na to ma ranajky, 20g vlociek, trosku ovocia, oriesky s mliekom alebo prazenicu s chlebikom z 2 vajec alebo krajec chlebika so zeleninou. Po ranajkach jogurt alebo ovocie. Obed polievka a hlavne jedlo rozne. Poobede si pyta este ovocie alebo jogurt a vecera chlebik s lucinou a zelenina. Pred spanim ma este 150ml mlieka. Chcem sa opytat je dobre dat dietatu este poobede ovocie/jogurt? Alebo cim to nahradit? Zaujimaju ma hlavne mnozstva ake by malo dieta zjest za cely den, lebo nase je toho asi dost vela. Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Množstvo si dieťa určuje samo, netreba ho nútiť do jedla. bežná porcia je cca 250 ml kaše, ako dávate 150 ml mlieka, Po raňajkách už nepotrebuje jogurt, ak ho nemá na raňajky, dopoludnia len ovocie. Obed ako dostáva a po obednom spánku jogurt, puding ovocie čo si praje. Večera ako udávate, večerné mliečko je tiež v poriadku. Mal by mať 200 až 250 gramov mäsa týždenne, teda 5x 50 gramov.

Podobné otázky

 • jedalnicek 3 rocneho dietata

  , Autor: vikazvv

  Dobry den p.Mudr.,
  chcela by som sa poradit.Aky by mal byt jedalnicke 3 rocnej dcerky??
  Mlieko jej davam Nutrilon z flase.
  Mala by som jej skusit zacat davat kravske mlieko,alebo kozacie mlieko???
  Mozem jej davat stavu z cvikle,jablka,mrkvy???
  Ak ano tak v akom mnozstve???

  Dakujem,pekne

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Po treťom roku môžete prejsť na bežné konzumné kravské mlieko s krátkou spotrebou, nie trvanlivé a nie nízkotučné. Kozie mlieko nemá oproti kravskému žiadne výhody, nevidím dôvod ho podávať. Cviklu, jablká, mrkvu samozrejme mô§že, v množstve, ktoré si sama určí. Cviklu naozaj nie vo veľkom množstve, býva aj trocha pálivá, môže sfarbiť moč na tmavo.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: