Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Jedalnicek 3 rocneho dietata

    , Autor: JankaHanka

    Dobry den, prosim vas ako by mal vyzerat jedalnicek 3 roceho dietata? Aj s mnozstvom, ktore by malo zjest? Rano este pije mliecko, chce tak okolo 150l, o hodinku na to ma ranajky, 20g vlociek, trosku ovocia, oriesky s mliekom alebo prazenicu s chlebikom z 2 vajec alebo krajec chlebika so zeleninou. Po ranajkach jogurt alebo ovocie. Obed polievka a hlavne jedlo rozne. Poobede si pyta este ovocie alebo jogurt a vecera chlebik s lucinou a zelenina. Pred spanim ma este 150ml mlieka. Chcem sa opytat je dobre dat dietatu este poobede ovocie/jogurt? Alebo cim to nahradit? Zaujimaju ma hlavne mnozstva ake by malo dieta zjest za cely den, lebo nase je toho asi dost vela. Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Množstvo si dieťa určuje samo, netreba ho nútiť do jedla. bežná porcia je cca 250 ml kaše, ako dávate 150 ml mlieka, Po raňajkách už nepotrebuje jogurt, ak ho nemá na raňajky, dopoludnia len ovocie. Obed ako dostáva a po obednom spánku jogurt, puding ovocie čo si praje. Večera ako udávate, večerné mliečko je tiež v poriadku. Mal by mať 200 až 250 gramov mäsa týždenne, teda 5x 50 gramov.