Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • infanrix hexa

    dieta sa mi narodilo februar 2003 od juna 2003 sme sa prestahovali do Slovinska Lublana, kde sme absolvovali pravidelne mesacne ockovania.v juli 2008 sme sa prestahovali naspat do Bratislavy kde nasa pediatricka kontrolovala ockovania, zistila, ze moj syn dostal ockovanie infanrix dva krat a bol aj treti krat preockovany, avsak nema napisane zeby bol zaockovany vakcinou INFANRIX HEXA. maly bude mat vo februari 6 rokov a nasa pediactricka hovori, ze tym padom maly nema zaockovane vsetko co mal mat, osobitna vakcina HEXA neexistuje a v tomto veku 6 rokov uz aj tak dodatocne ockovanie nesmie byt.Ako to vlastne je ? co mozme ocakavat pripadne co este mozme preventivne urobit, aby maly nedostal nejaku chorobu, na ktore su ostatne deti na Slovensku v ramci InFARIX HEXA zaockovane?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je veľmi dôležité zistiť, čím presne bol očkovaný. Hlavne mu chýba žltačka typu B a detská obrna. Ale je možné, že tieto v akcíny dostal jednotlivo. Treba to všetko skontrolovať v záznamoch dieťaťa a v preverení očkovacej schémy v Slovinsku. Všetko sa dá zistiť.