Poradňa dojčenia a výživy

Poradňa dojčenia a výživy
6,423 otázok

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Z dovodu cerpania DOVOLENKY
je poradna UZANKNUTA

 • 3.Očkovanie proti tetanu atd.

  , Autor: odbornik2

  Prepáčte, ešte ma napadlo, ak to u nás nepôjde skôr ako v máji, či je možné, aby lekár mi dal očkovacie látky a ja som nechala syna zaočkovať vo Švajčiarsku, kde momentálne žijeme.

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Nie, nie je to možné, očkovacie látky sú bilogické látky a nie je možná neodborná manipulácia s nimi, teda prevážanie na veľkú vzdialenosť. Myslím, že švajčiarsky lekár by to ani nezaočkoval. ja napríklad by som očkovaciu látku z neznámeho zdroja nepodala. Infanrix hexa, ktorým sa očkuje je dostupný aj vo Švajčiarsku.

Podobné otázky

 • 3.Očkovanie proti tetanu atd.

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň,
  môže sa očkovať dieťa treťou dávkou proti diftérii, tetanu, atd. už v 9.mesiaci? Pretože sme mimo SR a mali sme prísť na očkovanie v máji, druhá dávka bola 8.11. 2011, ale keďže na SK budeme len budúci týždeň, neviem, či môžu syna už zaočkovať. No čo viem, tak moja kamarátka v ČR mala dcéru už po 3.krát očkovanú a to sa narodila v októbri.
  Ďakujem za odpoveď, pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  V Čechách je iná schéma totho očkovania ako na Slovensku. Naša schéma 2+1 je daná intervalom pol roka / nemenej/ medzi druhou a treťou dávkou. V žiadnom prípade nie je možné interval skrátiť. Ak by sa tak stalo, je vo veku 18 mesiacov potrebná štvrtá dávka / tak je to aj v Českej republike. /

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: