Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • l

    dobry den,
    prosim o radu pri ockovani v suvislosti s vycestovanim do armenska
    moja 19 rocna dcera ide koncom jula na medzinarodnu letnu skolu do armenska.
    zatial je zaockovana dvoma ockovaniami proti zltacke A+B, tretiu davku absolvuje v decembri
    chcem sa spytat na ockovanie proti difterii, ktore je odporucane pri vycestovani do tejto krajiny
    (podla zaznamov,dcera bola ockovana v rokoch 1992,1993,1995,1998)
    dakujem za odpoved
    olga

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Bola očkovaná v roku 2005 pravdepodobne proti tetanu, kedy v tejto očkovacej látke bola už obsiahnutá aj zložka proti diftérii, teda záškrtu. Takže preverte si , či bola a ako bola očkovaná a ak bola podľa očkovacieho kalendára, tak by mal byť proti záškrtu chránená. Je dôležité to preveriť u lekára. Očkovacia látka sa vola IMOVAX d.t.