Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • ockovanie

    Dobry den

    Chcela by som sa informovat o ockovani do zahranicia.Chcem vycestovat do juznej Ameriky -Venezuela,Brazilia,Bolivia,Chile a Paraguaj.Do venezueli je povinne ockovanie Brusny tyfus do Brazilie Hepatitidu A a B, Zlta zimnica...Japonka encefalitida,salmonela ..Ak sa necham tymto vsetkym naockovat postupom casu po 3ch davkach nemoze mi to po 15-20 rokoch ublizit?/zlihanie obliciek???nieco..Velmi a toho to bojim,ale pokial nebudem mat ockovanie a je povinne pri vstupe do krajiny ,tak ma mozu spat deportovat a do krajiny sa ani nedostanem!tak by som videla len letisko!Mohli by ste mi prosim Vas dat nejaku radu,odpoved??Dakujem velmi pekne

    jana_miskarova@post.sk

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očkovanie do rôznych krajín je rôzne, aj podľa toho, kde sa v tej ktorej krajine budete pohybovať a odkial prichádzate / platí to hlavne pre žltú zimnicu, ak prichádzate z krajiny, kde sa vyskytuje, musíte byť očkovaná.
    neviem o žiadnom očkovaní, ktoré by malo následky za 15 - 20 rokov, viem však určite, že infekčné ochorenia, ktoré môžete v exotických krajinách získať zabíjajú.
    Ak hodne cestujete, odporúčam nechať sa zaočkovať proti žltačke typu A a B v každom prípade. Ostatné očkovania do konkrétnej krajiny najlepšie vyriešite na www.inocem.sk