Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • očkovanie

    dobrý deň,
    prosím o radu, s dcérkou ideme v stredu 11.08 na povinné očkovanie + očkovanie proti rotavírosum vakcínou 3 dávky myslím že rotateq. Myslím, že 3 dávku nestihne dobrať do 6. mesiaca. ale až po. Má význam ju dať aj tak zaočkovať tou vakcínou. Očkovanie malo predtým byť 3.8, ale dcérka bola chorá a tak sa to o týžden preložilo.(predtým mala lekárka 3 týždne dovolenku). Nemala by som jej zmeniť tú vakcínu na rotarix, kde sú len dve dávky a to by stihla do ukončeného 6m.? narodila 20.04.2010 ďakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Myslím, že to stíhate, tam je odstup najmenej 4 týždne, medzi jednotlivými vakcínami, teda 11.8 11.9 11.10 by mohla byť očkovaná, a až 20.10 bude mať 6 mesiacov. Dúfajme, že nebude chorá. Ja aj preto radšej používam rotarix.