Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Starsie dieta a ockovanie

    , Autor: mishell78

    Dobry den
    Dcerka ma 28 mesiacov a je dojcena stale. Mam dve otazky:
    1. Mozem ju este dat zaockovat proti rotavirusom a v letnych mesiacoch?
    W
    2.Moze dieta s rotav infekciou pit materske mlieko?

    Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nemôžete ju dať zaočkovať proti rotavírusom, pretože toto očkovanie je potrebné previesť do šiesteho mesiaca veku dieťaťa.
    Môže piť materské mlieko ale aj to mu zhorší hnačku, pretože samozrejme obsahuje mliečny cukor, laktózu a deti s rotavirovou infekciou a po rotavirovej infekcii nevedia spracovať laktózu, pretože vírusy im zničili črevný epitel. Niekedy trvá aj niekoľko týždňov kým sa dá všetko do poriadku a podáva sa im zväčša bezlaktózové mlieko ak majú ťažkosti.