Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • rotavirusy

    dobry den,chcela by som sa opytat aky je rozdiel vo vakcine Rotateg a Rotarix.nam pediatricka odporucila Rotateq.dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Obe chránia proti rotavirusovým hnačkám, rotateq sa podáva v schéme troch dávok, rotarix dvoch dávok. Je medzi nimi rozdiel v zložení a v príprave vakcíny, taktiež v cene. Každý lekár má skúsenosti s inou očkovacou látku a tú potom odporúča.