Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • vas nazor

    Dobry den, mohli by ste mi prosim povedat vas nazor na to ci mam dat synov /dvojicky, nar. v 36. tt/ zaockovat protii rotavirusom? teraz maju 2 mesiace, v 1. mesiaci zivota bol jeden z nich hosp. na infekcnom oddeleni pre vodovu stolicu, ktoru mal aj 8x denne. Rotavirusy mu zistene neboli, "iba" E coli 111. Takato stolica sa mu vratila este 2 krat, ale ryzovym odvarom sa to upravilo na stav, ze stolicu ma kasovitu zelenu 1 denne. Druhy syn problemy nemal, ale stolica je tiez kasovita zelena. Su kojeni a dokrmovani Bebou sensitive.
    Nemoze mu ockovanie sposobit dalsie problemy s travenim? Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očkovanie ťažkosti s trávením nespôsobí. Hlavne ak častejšie navštevujete zdravotnícke zariadenia / napríklad aj kontroly v poradni pre novorodencov s nízkou pôrodnou hmotnosťou, čo u dvojčiat býva, tak očkovanie odporúčam.