Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • postup

    Dobry den,
    pani doktorka zaujimalo by ma ako sa postupuje v pripade, ked tehotna pacientka, ktora dosial neprekonala ovcie kiahne, pride do styku s infekcnou osobou, pripadne je uz sama virusom infikovana. Pocula som o moznosti podania nespecifickych protilatok, ale vraj maju vyznam len do isteho casoveho limitu. Na ktoreho lekara sa potom treba obratit? Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to veľmi špecifická otázka a je potrebné vždy pristupovať individuálne. Veľmi závisí aj od štádia tehotenstva. V každom prípade najlepším konzultantom v danom prípade je odborník, infektológ.