Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • očkovanie v 15-stom mesiaci - preočkovanie

    Dobry den, chcela by som sa spytat, dcerku som dala zaockovat v 15-stom mesiaci aj proti kiahnam jednou stvorvakcinou. Nasa pediatricka ma vsak neupozornila, ze je potrebne proti kiahnam dcerku preockovat. Cize preockovana nebola. Dnes ma uz tri roky. Chcem sa Vas spytat, ci ma teraz imunutu voci kiahnam. Ci je potrebne ju dat preockovat teraz. Alebo nie. Ako mam teraz postupovat? Dakujem za odpoved.

    Zaneta

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite imunitu voči kiahňam po očkovaní má. Predpokladá sa, že asi na 85 percent. Kedykoľvek, kým kiahne neprekonala/ čo zjavne nie/ je možné preočkovať jednozložkovou dávkou vakcíny.