Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • kiahne

    dobry den,pani doktorka,pred 6 tyz som dala syna zaockovat Varilvixom,teraz by sme mali ockovanie opakovat.neviem,ako mame postupovat,pretoze sa v skolke zacali objavovat kiahne,aj u nich v triede.pockat par tyzdnov,alebo ho ockovat tak,ako mame ,teda po 6tyz od prvej vakciny?dakujem Vam za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Môžete očkovať v intervale šesť týždňov po prvej dávke. v každom prípade o konkrétnom očkovaní konkrétneho dieťaťa rozhoduje očkujúci lekár, ktorý dieťa vyšetrí a zváži aj iné okolnosti týkajúce sa očkovania, napríklad epidemiologickú situáciu v okolí.