Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Vakcína

    , Autor: deborah1

    Pani doktorka,ďakujem vám za predchádzajúcu odpoveď.Ešte by som sa chcela spýtať,keď sa hovorí,že vírus chrípky sa každoročne mení,či je isté,že tohtoročná vakcína "sadne" 100% na tento vírus chrípky /neviem,ako by som to presne vyjadrila/.Ešte by som sa chcela spýtať na váš názor na očkovanie proti prasacej chrípke,a či je miernejšia alebo horšia ako bežná chrípka.Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očkovanie nikdy nie je stopercentné, pretože imunitný systém nemusí niekedy na očkovanie reagovat. Vakcina sa nedá povedat, že sadne nesadne na 100 percent. Vakcína je určite účinná proti očakávanému typu viru sezonnej chrípky.
    Prasacia, pandemická chrípka je úplne iná ako sezonna, prebieha rozne u roznych ludí / deti, tehotné ženy, chronicky chorí, seniori/ů Jej nebezpečenstvo je v jej rýchlom šírení.