Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Koliky

    , Autor: vincp

    Dobry den, syncek ma dnes 23 dni, od druheho tyzdna trpi kolikami takmer po kazdom krmeni, hlavne vecer a v noci. Vyskusali sme Espumisan L, po tyzdni a pol ziadna zmena. Pediatricka nam odporucila Sab Simplex a pribiotika, avsak v pribalovom letaciku som nasla info, kde Sab Simplex sa moze podavat detickam od 3. mes., aj ked v davkovani je uz od 3. tyzdnov po 15 kvapiek do kazdej lasky (syna na noc prikrmujem Nutilonom), co u nas predstavuje cca 8x za den a Bio Gaia je probiotikum, kt. je tiez odporucane po 3. mesiaci. V lekarni mi povedali, ze namiesto odporucanych 5 kvapiek mozem davat 3 kvapky aj trojtyzdnovemu babatku. Aky je Vas nazor na davkovanie? Nechcela by som malemu ublizit, aj ked mu je uz po dnovej ,,liecbe,, Sab Simplexom podstatne lepsie.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Sab simplex je možné podávať 10 kvapiek niekolkokrát denne, nemusí to byť dlhdobo pri každom krmení, stači vtedy, keď viete, že sa objavuje kolika, čo býva v niektorej fáze dňa. Vhodné je aj masírovanie bruška v smere hodinových ručičiek napríklad aj mastičkou proti nafukovaniu. Bio Gaia je možné v tomto veku podávať. Po dovŕšení dvoch mesiacov sú vhodné probiotika swiss lactobacil Tie sú špeciálne vhodné na koliku.