Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • otázka

    Dobrý deň,
    Mám takú kus divnú otázku: čo môže spôsobiť a ako môže vplývať fajčenie na 6 týždnové bábetko ak som fajčila keď som nekojila (stratila som mlieko, viem že aj tak som nemala fajčiť) a teraz sa mi vrátilo a rada by som kojila. Bojím sa či nemôže byť ešte nikotín prítomní v mlieku. Koľko dní mám počkať aby nebol nikotín prítomní v mlieku?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pre bábätko je nebezpečné najmä vdychovanie cigaretového dymu. Vtedy sa koncentrácia nikotínu v organizme zvyšuje. Ak ste fajčili a momentálne nefajčíte, môžete začať kojiť v pohode. Fajčenie tvorbu mlieka znižuje, takže ak chcete ďalej kojiť, je lepšie nefajčiť.