Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • dokrmovanie

    Dobry den pani doktorka, ja mam taky problem som prvorodicka moj syn bude mat tri mesiace 18teho, narodil sa dost velky 53 cm a 4300 gramov, nemala som na zaciatku mlieko a v porodnici mu dali bebu z flasky..potom sme mali velky problem s prisatim prisal sa iba s klobucikom, inak sa vobec nevedel...mesiac som ho iba kojila ale stale bol uplakany nevedel sa napapt poriadne o 20 minut bol hladny a to papal aj hodinku co sal v kuse..tak som mu dala franzucke mlieko papal to necele dva mesiace dva krat denne na obed a vecer..ale teraz sa vobec nechcel prisat ani s klobucikom uplne sa vzpieral a hrozne plakal a ja samozrejme s nim..tak som ho zacala iba prikrmovat, asi dva dni papa iba to francuzke mliecko a tam je davkovanie ale ked mu to davam podla toho on je stale hladny a musim mu to dat castejsie a to aj o tri davky viac..negrcka a nema ziadne problemy ale je to normalne ze takto vela papa??? poradte mi prosim

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem, čomu hovoríte, že veľa papá. Papá podobne ako keby bol kojený, teda 5 až 8 x denne, zrejme okolo 120 ml na dávku. Otázka je, či vždy, keď plačká je hladný . Sledujte hmotnosť a aj mokré plienky.