Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Problémy s bruškom

    , Autor: Vercavercaverca1

    Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o názor. Mám 6-mesačného chlapčeka, ktorý je už na umelom mliečku. Prvé mliečko papal Hipp HA1, nakoľko takým prikrmovali v nemocnici a nemal s ním problém. Synček zvykne mať veľmi tvrdú ale pravidelnú stolicu. Predpokladám že tvrdá stolica móže súvisieť s užívaním Rytmonormu (od 5 týždňov, problémy so srdiečkom). Teraz sme prešli na pokračovanie mliečko Hipp combiotik 2 (nie HA) a synčeka veľmi nadúva, je nepokojný, zle spinká (mliečko mu ale chutí a aj príkrmi). Je možné, že je HA mlieko ľahšie stráviteľné? Ako dlho čakať či sa to pri tomto mliečku zlepší a ak nie odporučili by ste opäť vyskúšať HA (pokračovacie Hipp) alebo úplne inú značku ? Pridali sme aj espumisan kvapky a probiotiká.
    Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nemyslím si, že tieto príznaky spôsobilo čokoľvek z toho, čo popisujete/ rythmonorm, pokračujúce mlieko/ ani si nemyslím, že by HA mlieko situáciu zlepšilo. Skúsila by som namiesto espumisanu coliprev a závisí aj od podávania bez mliečnych prkrmov. Netreba dávať varenú mrkvu každý deň.