Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • slabe prospievanie

    , Autor: element

    Dobry den, dcera ma 13mes, porodna vaha 2,5kg, plne dojcena (aj v sucastnosti), bezproblemovo papa vsetky mozne prikrmy, len cisto varene, nedavam jej ani detske vyzivy a podobne, kedze ich odmieta. Ranajkuje ( napr rohlik alebo kasu/banan) desiatuje ( ovocie), obeduje, ( maso s ryzou/zemiakmi/cestovinou a pod), olovrant nestle dezert mliecny a vecera (zemiaky alebo polievku), druha vecera-mliecna kasa.Medzirym ju asi 3krat dojcim, plus v noci. Avsak momentalne ma uz treti krat problemy s bruskom, 3 krat, z toho raz prekonala norovirus s hospitalizaciou) spenenu, hlienovu stolicu, aj 5krat za den, trva to uz 5dni opat chudne, vyter bol negativny, no mala aj horucku 39C. Moj pediater bagatelizuje a zvaluje vsetko na zuby, no budi sa v spanku na krce zaludocne a to nikdy nemavala koliky. Momentalne vazi len 7,8kg, v roku mala 8 kg. Prosim Vas, moze byt problem celkom iny ako vo vyzive?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem na diaľku určiť čo je problém ale uvedený stav je dôvodom na riadne vyšetrenie, liečbu a pátranie po príčine uvedeného stavu. Môže sa jednať o akútne ochorenie / bekteriálne alebo vírusové/ ale aj o začiatok chronického ochorenia. Prezávanie zubo nie je dôvod na uvedené ťažkosti.