Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Mlieko umele

    , Autor: Amil

    Prosím o radu, začíname s príkrmami, podľa vašej poradne. Ako postupovať so zaradením mliečnej formule ak prvý syn mal v 4rokoch potvrdenú alergiu na bkm. Už má9 rokov a al mema.len intolerancia na laktózu. Naša pediatricka vôbec neodporúča um. ani zaradiť vramci imunol.okna ku koncu 7. mesiaca. Ja kojim no funkčný len 1 prsník konzultácie s dojcenskou poradkyňou avšak podľa jej odporúčania byliny len 6 mesiacov. Kojime sa na požiadanie v noci aj 5 krát je stále pri mne len aby bolo mlieko. Je to už dosť vyčerpávajúce a bylinky sú drahšie ako UM☺️Ale tak nechcem urobiť chybu a urobiť všetko čo najlepšie môžem pre zdravie... Aký máte názor na zaradenie formule kr mlieka. Vopred ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Zásadne ju treba zaradiť najneskôr do skončeného siedmeho mesiaca!!!!!!!!!!
    Ideálne vo vašom prípade hneď: jednak máte menej mlieka a jednak treba využiť čo najskôr imunologické okno.
    Ja to robím pri dostatočnom kojení tak, že zaradím mliečnu kašu, lebo kojené deti zväčša fľašku nechcú a ani z nej nevedia piť, samozrejme postupne sa to naučia. Takže určite umelé mlieko, formulu alebo mliečnu kašu / bez príchutí!/ zaraďte.