Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • dokrmovanie

    , Autor: brona

    Pani doktorka, ďakujem Vám veľmi pekne za skorú odpoveď. Budem sa držať vašich rád. Počkáme tých pár dní a začneme so zemiakom a mäskom. Ale nemohla by som mu do vtedy dať aspoň nejakú kašu? Napr. ryžovú? Mlieko mu už nestačí a je evidentne hladný. Aký máte na to názor? Ďakujem.
    S pozdravom Bronislava

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pozor! Aj ryža môže byť alergénom! Ak by ste mu dávali mliečnu kašu, znova sa môžete dočkať alergickej reakcie, pretože aj tie koliky ako ste uvádzali môžu byť alergiou na bielkovinu kravského mlieka, aj keď mlieko umelé nepil, ale mohla byť prenesená od vás, tým, že ste mlieko a mliečne výrobky konzumovala. Takže mliečnou kašou by som tiež nezačínala! Snáď jediná možnosť je ponúknuť mu večer pred kúpaním bezmliečnu obilninovú kašu: babylove krupica, ovsená alebo trojzrnná, bez mlieka, bez cukru, zarobili by ste ju do vody.