Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • papanie

    , Autor: danielka21

    Dobry den p.doktorka...Moj syncek bude mat teraz 25.1., 6mesiacov....chcem sa opytat ake moze papat ovocie a zeleninku?A chcela by som vediet ze ci ma dobry jedalnicek....Rano mu davam mliecko ,potom okolo 10 nejaku vyzivu ako desiatu, naobed mu varim kuracie mesko,mrkvicku a zemiak, potom na olovrant nejaky baban z jablckom a na veceru papame krupicu zase z mlieckom....Chcem vediet ci je to dobre ....A chcela by som sa opytat ci moze papat aj kravske mliecko samozrejme prevarene....Dakujem za odpoved a radu....

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieta má do roka papat mlieko umelé, formulu, určené detom, v žiadnom prípade nie bežné mlieko z obchodu. Ja dokonca odporúčam formulu až do troch rokov. Jedálníček má inak dobrý, ale odpoludnia by som miesto ovocia / ktoré má dopoludnia/ podala znova mlieko / po deviatom mesiaci jogurt/ . Maso nemože len kuracie, obsahuje málo žleza, hlavne je potrebné ho dávat aj od kosti nielen biele maso taktiež morčacie, králičie alebo telacie