Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • 3 mesačná dcérka málo papá

    , Autor: magdinka

    Dobrý deň, pani doktorka,

    vopred Vám ďakujem za čas, ktorý venujete môjmu problému. Moja 3 mesačná dcérka (pôrodná váha 3800 gramov) vypije denne len cca 600-700ml UM nutrilon. Ešte donedávna aj v kombinácii s materským mliekom, teraz čisto len formula. Je kŕmená v 3-4 hodinových intevaloch, ale núkam ju, o jedlo sa prihlási sama zriedka, ránk by vydržala bez jedla aj 6 hodín, večer však zvykne aj vypýtať. Cca 14 dní akoby nejaví záujem o jedlo, radšej sa vrtí, kopká nožičkami, všetko je zrazu zaujímavé, na fľašu sa väčšinou prisaje až po opakovanom skúšaní, alebo vôbec. Predtým z nej papala bez problémov. Keby som ju v noci v polospánku 2-3x nebudila na papanie, neviem, aké biedne množstvo by spapala sumárne za 24 hodín. Máme inak asi 5-6 mokrých plienok denne. Kaká obdeň. Stolica normálna s troškou hlienu. Inak je to čulé, zdravé dieťa, ktorému nič nechýba. Váži 5700 gramov. Priberanie sa spomalilo. Je to frustrujúce, lebo sa v noci nevyspím(e) a som v strese pred každým kŕmením. Prejde to?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Množstvo mlieka , ktoré vypije je úplne dostačujúce.
    V noci ju už nemusíte budiť, keby bola hladná, ozve sa. Preto ráno nechce, lebo pila v noci.
    To, že sa pri pití rozhliada, sleduje okolie je normálne, je staršia, vnímavejšia Môžete ju skúsiť krmiť v prítmi, hlavne v tichom prostredí.