Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Prešovský kraj

anonym, 16.04.2008 11:25

Vranov

Halóó, nájde sa tu aj mamička z Vranova? my sme tu čerství preísťahovalci a nikoho tu nepoznáme :-( . Ozve sa nám niekto?

 • sveva
  03.05.2008, 17:06

  Ahojte baby. Ako sa máte? My nič moc. Malá má už 3 deň vysoké teploty, tak bojujeme. Ozaj aj ja mám svokru na Sídl. 1. mája. Vy v ktorom bloku bývate?

 • anonym autor
  13.05.2008, 07:13

  Tak ako sa máte? Som konečne našla, ako sa robia lilypie, tak som urobila nášmu drobcovi, dúfam, že sa to podarí.... Napíšte, čo máte nové. Papa.


  <a href="http://lilypie.com"><img src="http://lilypie.com/pic/080513/8PWI.jpg" alt="Lilypie 1st Birthday Pic" width="100" height="80" border="0" /><img src="http://b1.lilypie.com/ebyip2.png" alt="Lilypie 1st Birthday Ticker" border="0"  /></a>

 • anonym autor
  13.05.2008, 07:15

  Tak znovu, zadala som celú adresu, snáď to už pôjde...

  http://b1.lilypie.com/ebyip2.png" alt="Lilypie 1st Birthday Ticker" border="0"  /></a>

 • anonym autor
  13.05.2008, 07:17

  ee, som nešikovná, babenky, ako robíte tie pekné odpočítavania, koľko má Vaše dieťa rokov a mesiacov a dní - stráášne sa mi to ľúbi, len neviem ako a kde. Prosíím, poraďta. Papa, Zuzana.

 • anonym autor
  13.05.2008, 10:41

  Madalah ja som si ho robila na stránke www.premamy.sk, máš to po slovensky. Ten podpis musí byť v nejakom kóde, aby to fungovalo tu na mama a ja. Je to tam napísané, ktorý platí tu.

 • anonym autor
  13.05.2008, 22:09

  No tak som to skúsila vlažiť podľa Vašich rád a som zvedavá...

 • anonym autor
  13.05.2008, 22:11

  milá jaduska, ešte že som si našla Tvoju radu, skúsim podľa nej. :-)))

 • anonym autor
  13.05.2008, 22:31

  Jééj, babenky, tak som to konečne zvládla, ďakujem veľmi pekne za rady. Mimochodom, jinduska, pozerám, že medzi deťmi máš štvorročný rozdiel. To je super, rada by som mala taký istý, aj keď  viem, že plánovať sa to niekedy nedá. Čo Ty na to? Ináč, deti si rozumejú? Lebo u nás v robote mi vravela rovno naša riediteľka, že si mám rýchlo "zaobstarať" druhé, vraj to bude chvíľu ťažké, ale potom z nich bude super partia. No a manžel by na to vééééľmi rád pristal, má totiž po tridsiatke, tak by chcel čím skôr druhé bábo. Len ja by som rada počkala, chcem sa tu poriadne aklimatizovať a hlavne, chcem si užiť naplno svojho drobca. Zatiaľ nechcem rozdeľovať pozornosť. Čo vy na to kočky? :wink:

 • anonym autor
  13.05.2008, 22:33

  Véééľmi sa ospravedlňujem jaduske, že som jej skomolila meno - tak sm si ho nejako zafixovala a potom to šlo samo... :ups: :ups: :ups:

 • anonym autor
  14.05.2008, 07:12

  Ako vidím, babenky, tak tie tickery sa dajú robiť na všelijakých stránkach. Prajem pekný deň, Zuzana

 • anonym autor
  15.05.2008, 18:41

  Pekné tickeriky ;-)  a vôbec nevadí, že si mi skomolila meno.

  Čo sa týka toho vekového rozdielu medzi deťmi, má to svoje výhody aj nevýhody. Keby som sa mala rozhodnúť znova, tak by som chcela taký 2-ročný rozdiel. Staršia na mladšiu síce nežiarli, veľmi sa ľúbia, ale máločo sa spolu zahrajú. Maličká jej všetko berie, ťahá, trhá a staršia sa zlostí. A keď bude mať Barborka 2 roky a bude sa už ako-tak vedieť hrať, tak Sandra pôjde do školy a bude mať úplne iné záujmy. Alebo keď bude mať Sandra 20, tak Barča bude 16 ročná puberťáčka :green:  Ale keď budú dospelé, tak to hádam až tak vadiť nebude...

  Takže ja osobne súhlasím s názorom, že treba mať deti s odstupom do 2 rokov, alebo potom až 6. Medzi mnou a sestrou bol rozdiel rok a tiež to nebolo ideálne, ale to záleží aj od výchovy...Ten dvojročný sa mi vidí taký akurát.

 • sveva
  15.05.2008, 21:13

  Ahojte baby.
  Ja som za malý vekový rozdiel. Možno aj preto bude medzi deťmi rozdiel rok a pol. Medzi mnou a sestrou je rozdiel presne 16 mesiacov a vychádzame veľmi dobre.  Prakticky sme mali spoločnú pubertu a mohla som sa s ňou o všetkom rozprávať. ;-)

 • anonym autor
  10.06.2008, 06:47

  už dlho som sa tu nedostala, ale mali sme s malým nejaké behačky po doktoroch. Tak sa chcem poradiť - náš malý ma dosť častoo zápchu.  A ak to nie je zápcha, tak kaká len občas. Boli sme aj na odbornom vyšetrení, ale nič nezistili. Vraj to môže byť preto, lebo je stále kojený a hoci ho prikrmujem, stále chce len to svoje mliečko - čiže mlieka vypije viac, ako spapá. Tak neviem, máte s tým skúsenosti? A ešte sa chcem opýtať - nepoznám Vranov až tak dobre, tak by ma zaujímalo, či sa tu dá niekde zacvičiť. Stále sa neviem zbaviť kilečiek po pôrode a už ma to začína štvať. Nikdy som nepatrila k chudučkým ženám, ale teraz ked na seba kuknem... Tak mi prosím poradte, poprípade aj ako je to cenovo a tak. Dííík, Zuzana.

 • anonym autor
  10.06.2008, 08:09

  Milá sveva, tak som si prečítala Tvoje diskusie, lebo som si čítala túto stránku a zistila som, že som Ti neodpísala na ten vekový rozdiel. Snáď Ti to nevadí - a zistila som, že si na rizikovom, že ste mali v máji chorú malú- akosi som to prehliadla. Tak Ti chcem zaželať, aby všetko okolo pôrodu prebehlo hladko, malé sa už otočilo? A tiež som sa čudovala, lebo som o tej šiestej chorobe nikdy nepočula až teraz od Teba. No a spomínam si, že vo februári mal náš malý asi tri dni dosť vysoké horúčky, tak nám dala lekárka aj antibiotiká a po tých troch dňoch sa celý vysypal. Nevedeli sme od čoho a ja som si myslela, že je to nejaká reakcia na antibiotiká. A pritom mal tiež hrdielko kľudné, ani nekašlal a nesoplil. Tak to asi ozaj bola tá šiesta choroba. Len horúčky a pomohly len zábaly. Ináč v poslednej dobe je akosi veľa rizikových tehotenstiev. Tak Ti želám, aby to Tvoje dopadlo dobre a narodilo sa Vám zdravé bábo. Pozrela som si aj fotky Tvojej dcérky a musím uznať, že v tých šatôčkach bola na spapanie. Krááásne okaté dievčatko. Tak Vám želám celej rodinke všetko dobré a veľa veľa šťastíčka a zdravíčka. Zuzana

 • sveva
  11.06.2008, 08:15

  Ahoj Zuzi. ďakujem pekne, dúfam, že pôrod prebehne hladko a ešte neviem či sa malé otočilo. Ono tak všelijako teraz kope, takže sa ani nedá určiť ako je tam uložené. Doki mi teraz nerobil ultrazvuk a 25.6. idem na prietoky, tak hádam pozrú ako je otočené.
  Podľa toho čo si písala, tak mal malý asi tú šiestu chorobu. Ja som o nej tiež nevedela, až na inom fóre som sa  o nej dočítala. Potom som si ju dala vyhľadať v googly a ono naozaj existuje taká diagnóza.
  Čo sa týka toho cvičenia, tak ja viem iba o aerobiku tu na Lúčnej, ale tuším je aj v mestskej telocvični ale viac neporadím, lebo neviem.  Ja tam nechodím. :-S
  Malá bola kojená 10,5 mesiaca, ale také problémy s kakaním sme nemali. Ale moja sestra mala so staršou dcérkou nejako pobojovali. On z toho vyrastie, neboj.  Koho máš detskú lekárku?

+ -
Príspevkov: 30