Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Vhodný vek do školky

Co si myslite kedy je na to dieta pripravené? V nejakom članku som čítala , vyjadrovala sa tam psychologička a vrdila že dieta je zrelé do školky vo veku 5 rokov. :-o  Suhlasíte s tým?;-)

 • anonym autor
  30.03.2008, 20:42

  V takom prípade by naša dcéra "chradla doma" viac ako dva roky. Takéto paušálne vyjadrenia sú väčšinou výsledkom nesprávneho pochopenia zo strany autora článku.

 • anonym autor
  30.03.2008, 21:27

  Ahoj, naša heni šla do školy ako 6r a 2 mes. a napriek tomu, že je inteličenčne na tom velmi dobre (prijali ju do vyberovej jazykovej triedy), šikovná - nosí včielky, jednotky - a aj sa do školy tešila, psychologička mi povedala, že sme mali rok počkať, kedže je až julová.

  Heni totiž po vianociach začala mať problemy so sustredením, bola pomalá, nestíhala - pritom je až moc živá. Boli sme tam na takom pohovore (ona je moja kamarátka, tak skor tak priatelsky) a povedala mi že je ešte dosť hravá, ma s tym problemy aj v škole, proste ju všetko vyrušuje od práce, musí preto sedieť sama. Odkedy sme sa takto dohodli s p. učitelkou, že bude sedieť sama, sa  to ovela zlepšilo.

  Napriek tomu nesuhlasím, že by mala isť neskor do školy, velmi sa tešila, asi by to brala zle, ako nejaké poníženie, že ine deti išli do 1. triedy a ona "sedí" v školke, len je to pre nas ako rodičov náročnejšie, ale myslim že to pri dobrej spolupraci s triednou učitelkou isto zvladneme. Aj ta psychologička  vravela, že z toho "vyrastie".

  PS: ani v školke, ani pri zapise mi nikto nenaznačil, že by mala isť až v 7 rokoch.

 • anonym autor
  30.03.2008, 21:30

  Jaj, teraz sa divam že do školky, nie školy - tak to sme šli v 3 rokoch - ale dosť problem to bol, keby som bola mohla, boli by sme ju isto ešte vzali a skusili o rok neskor. Prvy polrok, tam nejedla - nespala, moja mama (starká) chodila pre nu naobed, ale potom sa prisposobila a už bolo OK.

 • anonym autor
  30.03.2008, 21:55

  Moj starší ide do skolky teraz v septembri, bude mat 3,5 r. tak sa toho trošku obavam. Skor som ho nedala lebo aj tak som doma na materskej s druhým/5mes./ hlavne preto aby mi nijaku chorobu domov nepriniesol. Tak neviem ako bude, necham sa prekvapit.:-P Mam ho dat na celý den alebo len na pol dna?:-)

 • anonym autor
  31.03.2008, 10:00

  no uvidíš, ako bude, niektore deti si same povedia, možno bude dobra partia a ani nebude chcieť isť domov (kamoški syn tak, ked došla skor, reval, že sa ešte nepohral)

  naša Heni chodila na pol dna, aj ked s tym moc v školke nesuhlasili, ale nechcela tam spinkať, plakávala strašne, tak sme ju brávali, kym si nezvykla. Niektore deti si potrebujú zvykať a predlžovať pobyt po hodine, inym je lepšie ako sa daju rovno na cely deň - je to individulane (švagrina robi učitelku v školke, tak oni preferuju, hned na cely deň, lebo že potom deti špekulujú)

  A choroby tak to bude nosiť skoro isto, zaujímave je, že naša dcera 1. rok ani moc chora nebola asi len 2-3x a 2. rok čo chodila bol strašny, viac doma ako v školke, potom sa to v predškolskej ustalilo, a teraz vobec nebýva chorá tento rok bola doma 2x - mala maly uraz a 3-dnovu virozu.

  Ale myslim že to suvisí aj s pobytom pri mori, my ked ideme k moru, tak v ten rok nie je chorá, ak vynecháme, tak je celu zimu soplavá.

 • anonym autor
  31.03.2008, 20:43  Ja osobe nie som zastáncom "šokových" terapií. Ja som dcéru dala na pol dňa. Mohla som aj na hodinku, ale to sa mi zdalo zbytočné, lebo taký čas bežne trávila v detských kútikoch, či MC. Ale niektoré mamky tvrdia, že je to pre ich dieťa vhodnejšie, že si ľahšie zvykne, ak tam bude hneď na celý deň. Podľa mňa je to emocionálne veľmi náročne.

 • anonym autor
  02.04.2008, 22:19

  Ahojte ,

   

  v piatich do školky?Náš Dušanko nastúpil do školky 1.9. a na konci septembra mal 2 roky.Po mesiaci pani riaditeľka zatrhla pliekny na spanie a aj cumeľ a od vtedy ich ani nepotreboval.Takže mu to v ničom neuškodila.Ale je to individuálne.

   

 • anonym autor
  03.04.2008, 22:28

  Určite je to individualne, ja vám ďakujem za odpovede pravdepodobne ho dám na celý deň  od septembra / bude mať 3,5r/.:angel:

 • anonym autor
  03.04.2008, 22:37

  Ja som sa nakoniec rozhodla este Janka nedavat do skolky. Hlavne z toho dovodu, ze na pol dna ho tam vodit a potom pred obedom pre neho ist...no to by som si hlavne roboty pridala a radsej este rok pockam, aspon mi nebude nosit domov tolko choroby, kym je Timko este taky maly.

 • anonym autor
  03.04.2008, 22:45

  Janeke a kedy ho plánuješ dať do školky? :-)

 • anonym autor
  03.04.2008, 23:02

  Ahojte!

  Akurát dnes som dala malého postrážiť mame do škôlky kde robí. Dávid 2,5 ročný to zvládol perfektne. Hral sa s deťmi, bojoval o hračky. Po obede som ho chcela vziať domov, ale zahlásil, že ide spinkať a zaspal tam bezomňa v cudzej triede s cudzími deťmi a aj bez prítomnosti mojej mamy. :shock: Taká som bola na neho pyšná. Ani domov nechcel ísť.


  Pred 2 mesiacmi som ho nahlásila do škôlky od septembra (v auguste bude mať 3) a tam sa mu tiež páčilo. Schoval sa v triede, aby nemusel ísť domov. :lol:


  Myslím si, že je to veľmi individuálne. Záleží to od povahy dieťaťa, schopnosti žiť v kolektíve a pozitívnemu vzťahu rodičov k MŠ. A škôlka v 5 rokoch? To sa mi zdá prehnané, aj keď možno malá skupinka detí je zrelá v tom veku. Ale väčšina určite skôr, podľa mňa.

 • anonym autor
  04.04.2008, 14:21  No to je super, že to tak bere. :-) Ja len dúfam,že aj náš to bude brať :-D podobne.

 • anonym autor
  15.04.2008, 23:00

  Ja si myslím že 3 ročné dieťa je zrelé do materskej škôlky.Ba si to vyžaduje.Vidím to na našom synovy.On v júli bude mať 5.Už 2 rok chodý do škôlky.Predtím bol somnou doma a keď začal chodíť do škôlky začal byť spoločenský.Predtím bol bojazlivý a nechcel sa hrať z detmy.A teraz nemá problém ani z detmy ktorých nepozná.A to som rada,aspoň bude mať viac kamarátov.                                                                                       [url=http://premamy.sk/ticker][img]http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/1076.png[/img][/url]

 • anonym autor
  19.04.2008, 21:49

  Moj Jabuk siel do skolky ked mal 2,5 roka. Aj ked mal tri kriticke dni je uplne stastny ze tam chodi. Podla mna zalezi od povahy dietata kedy je ten pravy cas. Nas Kubko sa vzdy rad hraval s detmi a bol rad v kolektive aj ked s poziciavanim hraciek to bolo horsie. Ale to je prirodzene v jeho veku. :D

 • anonym autor
  21.04.2008, 23:17  Miruska, súhlasím, irčite je to indiidualne u každeho dieťata. Môj má tiež rád deti, dúfam že si škôlku obľúbi a bude tam chodiť rád. :-D

+ -
Príspevkov: 35