Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Dojčenie

bonita, 04.04.2012 13:52

detské choroby

Ahoj. Určite ste sa s týmto už mnohé stretli, možno mi viete aj poradiť. Môjmu trojmesačnému bábätíčku diagnostikovali "dermatitis seborhoica L21.1". Kvôli tomu ešte nedostal ani povinné očkovanie. Čo je toto za kožnú chorobu, dá sa vyliečiť? Zo začiatku mal pokrytú hlavičku šupinkami, mal aj na tváričke, uškách... po odznení chvíľu nič, a potom som zbadala na nôžkach suché miesta, neskôr aj na ručičkách pri lakťoch. Teraz je to už len o suchej pokožke.  Kožná nám predpísala afloderm a kyselinu mliečnu vo vazelíne. Na budúci týždeň ideme na kontrolu.
Ak máte skúsenosti, typy, či rady, sem s nimi. Ďakujem. :flowers:

 • anonym
  04.04.2012, 14:09

  kocka moja, zadaj do "gugla" vyhodi ti zakladne info..


  Seborrhoická dermatitída (dermatitis seborrhoica)


  Ide o chronické ochorenie kože. Vzniká na miestach so zvýšenou tvorbou kožného mazu. Príčina vzniku seboroickej dermatitídy nie je známa, avšak klinické prejavy zhoršuje stres, alkohol, čokoláda a klimatické podmienky (zima).
  Príznaky:
  Príznaky sú rôzne - závisia od veku pacienta a lokalizácie patologických zmien
  Červené ložiská s mastnými žltými šupinami na povrchu
  Niekedy aj mokvanie a tvorba chrást.
  Opísané príznaky sa objavujú najmä vo vlasoch, na tvári okolo nosa, za ušami, v podpazuší, pod prsníkmi a na hrudníku, u malých detí aj v plienkovej oblasti.
  Diagnostika:
  Vyšetrenie u dermatovenerológa – klinický obraz.
  Vyšetrenie ložiska histologicky.
  Liečba:

  Ložiská sa ošetrujú antimykotikami, kortikosteroidmi, tekutými púdrami alebo pastami s obsahom ichtyolu, síry alebo rezorcínu.

 • Nnati
  04.04.2012, 19:16

  Ahoj, tuto to máš tak v kocke vysvetlené:

  http://www.choredieta.sk/index.php/koza/eboroicka-dermatitida-mliena-chrasta

  Inak môj syn má tiež od narodenia nábeh na podobné šupinatenie pokožky. V živote by som nemyslela, že toto raz napíšem, ale nám pomohlo, že som ho úplne prestala kúpať. Jedine po stolici som mu opláchla zadoček v umývadle pod tečúcou vodou. Ani teraz, keď sa už ako ročný dokáže naozaj poriadne zašpiniť, to s kúpaním nepreháňame, (kúpeme sa príležitostne spolu, lebo ho to zjavne baví a teší). Denne ale umývame len to, čo je nevyhnutné - pusinu, ručičky, zadoček,... a teda je zdravý a pokožku má OK.

+ -
Príspevkov: 2