Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Dojčenie

anonym, 04.04.2012 13:07

Ako často za deň dojčite?

Ahojte mamičky. Som čerstvo prihlásená. V piatok to budú 2 krásne týždne co sa nám narodila naša sladká princezná. Hned po narodení mi malinkú priniesli nech sa skúsi prisať k prsníku a tak krásne a rýchlo sa prisala akoby celý čas čakala iba na to:) Myslela som si že zrejme nebudeme mať teda žiadny problém s kojením, ale asi som sa mylila, alebo si to iba sama nahováram. Teraz sa mi malinká nie tak ľahko prisaje, kym si strči bradavku do ustociek trosku jej to trvá, zo desať krát sa jej vyšmykne, zo desaťkráť cucne do vzduchu, potom začne byt nervozna, začne sa šponovať, trepať nožičkami akoby chcela niekam ísť:) Pediater mi už poradil, že si mám vždy pred kojením vyutierať bradavku, lebože môže byť mokrá unikajucím mliečkom, ale aj to som už urobila, ale nepomáha. Mamičky stáva sa to aj Vám? Ako ste sa s tým vysporiadali?

 • anonym
  04.04.2012, 14:16

  skusila by som kontaktovat poradkynu dojcenia, ci malu spravne prikladas... prikladas dieta k prsniku, nie naopak, ma byt k tebe natocene nielen tvarickou, ale i telom, v puske ma mat celu bradavku, pera na rozmedzi dvorca a "normalnej" koze... mozno pomoze zmena polohy kojenia... ja som zvykla pred samotnym kojenim par krat prejst bradavkou dcere po pusinke, cim sa "sustredila na nasledujuci vykon" :)

 • Nnati
  04.04.2012, 14:59

  Tak už ste sa dočkali :baby: gratulujeeem :D
  K tomu kojeniu - je to zručnosť, ktorú sa mamina aj bábätko potrebujú naučiť, nikomu to nejde samo od seba úplne automaticky a bez problémov. Takže kľud, vlastne sa u Vás nedeje nič neobvyklé.

  Najlepší spôsob, ako dojčenie podporiť a zlepšiť, je proste v ňom pokračovať, skúšať a hľadať si svoju cestu. Trvá to aj niekoľko týždňov, ale časom sa to naučíte. Začali ste výborne, máte na čom stavať. (Ja kojím 4 roky a každú chvíľu sa ešte čo-to podučím :lol:) Veľmi dobré články, videá aj kontakty na laktačné poradkyne máš na www.mamila.sk

  Ako často - vyslovene na požiadanie - proste keď mám pocit, že sa bábo chce kojiť, tak mu to umožním. Stresovať sa sledovaním času nemá význam, je lepšie naučiť sa počúvať svoj materinský inštinkt.

 • Nnati
  05.04.2012, 14:22

  Este ma vcera vecer napadlo - nezacali ste pouzivat cumlik, flasku? Niektore deti s tym vraj nemaju problem, ale u mnohych sa prisatie na prsnik kvoli pouzivaniu cumlika zhorsi. Vtedy treba cumlik uplne prestat davat.

+ -
Príspevkov: 3