Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Dojčenie

anonym, 19.05.2011 08:13

dojčenie a hlad..........

čím viac kojím malú tým viac som hladná a smädná. najem sa a za hodinu som zas tak strašne hladná. včera som sa tak premáhala. aj tak som sa najedla lebo ma až rozbolel žalúdok. priberať nepriberám skôr mi ide váha pomaly dolu. na druhej strane je zase pravda že "poriadne" jedlo som už dlho nejedla. počas tehotenstva mi bolo strašne zle a teraz kej kojím tak sa bojím aby malú nebolelo bruško alebo sa z niečoho nevyhodila.
aj vy ste také hladné a smädné ako ja?

 • anonym
  19.05.2011, 08:27

  vobec nerozumiem, o čom píšeš.... Veď ja som pri kojení vypila minimálne 3 litre dojčenskej vody denne, a ked som bola hladná, tak som sa najedla... Časom som zistila, čo ktorému škodilo a to som vynechávala, ale inak som jedla všetko. Tak vôbec neviem, načo sa trápiš. Cheš prísť o mliečko? Alebo chceš, aby si mala mliečko slabé a budeš musieť začať prikrmovať???

 • anonym
  19.05.2011, 08:49  Súhlasím, naviac ak chudneš a nepriberáš, tak potom je to super. Pekne pi dostatok tekutín (môže to byť aj obyčajná voda z vodovudu, riedené šťavy z mrkvy, jabĺčka, cvikle,...) a jedz malé porcie pestrej a kvalitnej stravy hoc aj každú hodinu (dokonca sa to odporúča v odborných kruhoch). Vylúč iba alergény (citrusy, čokoláda,..), ale kľudne môžeš jesť všetko ostatné s mierou (aj strukoviny a listovú zeleninu). Môžeš si však dať preventívne vyšetriť hormonálny profil štítnej žľazy, aby si mala pokoj na duši, že tam nie je žiadny zdravotný problém, len sa ti jednoducho zrýchlil metabolizmus.
  Denisa

 • anonym
  19.05.2011, 08:55

  Jasne že je to normálne. Kojenie je brutál úbytok energie. Treba piť pravidelne a jesť. Ja som jedla vsetko okrem citrusov, a obmdzila som hrach, koreniste jedla, ale nie vyradila. To zistis, či to vadi malej. Netreba sa ale obmedzovat.dievčatka nemavaju často problémy s kolikou a pod. Hlavne jesť pravidelne. A neboj, že z toho priberies. To vsetko spalis.

 • anonym
  19.05.2011, 08:59

  Presne tak. Pozor na stitnu zlazu. Mne po porode vyskocili hodnty hormonalne a strašne rýchlo som schudla. Metabolizmus sa naštartoval. Treba sa dať vysetrit.

 • anonym
  19.05.2011, 09:00

  papkaj kolko sa ti ziada vela pi a uziaj vitaminy pre kojace matky niekedy aj nedostatok vitaminov sposobuje hlad alebo unavu

+ -
Príspevkov: 5