Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Dojčenie

anonym, 11.10.2009 21:39

flaška

Ahojte...prosim vas, vedela by mi niektora z vas poradit ako mam mojho synčeka naučiť na flašku???Bude mať 8.mesiacova ešte ho kojim.Chcela by som,aby sa naučil aj na flašku.Vôbec mi nechce piť ani čajík,ani kašu.Vôbec nič.Prosim poradte mi.

 • sandras
  11.10.2009, 21:43

  ak kojíš, načo chceš učiť na flašku? Podla mna je to zbytočné, ved potom ti može odmietnuť prsník! Dojčené deti nevedia piť z flaše, je to uplne iná technika sania.

  Kašu podávaj lyžičkou, ako potravu, moj syn nebol dojčený, na flaške bol od 3 mes. ale kašu som mu vždy dávala len lyžičkou. Je to jedlo, nie nápoj, nemá prečo to piť.

  A čajík ani nemusí, ako dojčíš. Ak sa ti zdá, že je smädný (v lete), možeš mu dať cez napítko ... skus napr. hrnček AVENT, ak nebude vedieť ťahať, da sa vybrať ventil a bude mu to tiecť. Ale možeš tiež dávať po lyžičkách, alebo už pomaly skúšať aj z obyčajného pohárika s napítkom.

 • jaba122
  11.10.2009, 21:51

  chcela by som mu davať na noc flašku, pretože sa teraz začal budiť dosť často.......si myslim, že mu to už nestači....ma 11kg.do pol noci vidrži a potom je skoro každu hodinku hore....ja som mala na mysli nie uplnu hustu kašu ale taku riedku....skušam mu davat od hipp.riedenu s vodou...ale on ked uvidi cumel...hned ma odtlača.

 • sandras
  11.10.2009, 21:58

  skús mu dať na večeru normálne hustejšiu (tú HIPP, alebo Sunarka, Nutrilon su dobré) tak 50- 100ml a daj mu lyžičkou, pred spaním ešte nakoj, ak je hladný, može ho to zasýtiť...no aj tak sa može budiť. Deti sa nie vždy budia od hladu, niekedy maju takéto prechodné obdobia, kedy sa budia častejšie, aj kvoli zúbkom, aj pre nevysvetlitelné dôvody.

  Deti spravidla nevedia piť aj z prsníka aj z flašky. Moj syn bol dokrmovaný, no ako chytil flašku,  odmietol prsník a  moje ml,iečko som mu musela potom už len odsávať a dávať z flašky, čo bolo aj dosť vyčerpávajúce, ajprodukcia mlieka značne klesla :*-(  ... takže si to nepokaz, ked takto krásne priberá :D

  Možeš na čajík skúsiť aj dať z Jupíkovej fleše s takým tym vyťahovacím uzáverom;-) Z lyžičky vie papať?

 • jaba122
  11.10.2009, 22:06

  Ano. Z lyžičky vie krasne papať.vobec mu to nerobi problem....velmi pekne ti dakujem...si ma velmi upokojila.hned zajtra to vyskušam....

+ -
Príspevkov: 4