Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Dojčenie

anonym, 29.04.2008 16:21

prosím pomoc

Mám 8,5 mesačného syna, ktorého dojčím. Od ukončeného 6.mesiaca pekne papal prvé príkrmy. Posledné 3-4 dni nechce príkrmy, iba mliečko z prsníka. Čo mám robiť?

 • anonym autor
  29.04.2008, 16:31

  Ježibabka, nejdu mu zubky? lebo moj syn - sice nekojený - je veeelky papkač, ale ked mu šli 1. zubky, tak tiež nechcel nič z lyžičky, ale iba mliečko z flašky, alebo ked už, tak uplne zmixovane, odmietal hocičo požuť...a ako vyšli, zasa sa rozjedol...nestresuj seba, ani jeho, ono to o par dni hadam prejde.

  Pozri mu pusinku, či nema biely povlak, alebo nejaké afty, to je velmi bolestivé, deti vtedy tiež nejedia

 • anonym autor
  29.04.2008, 17:17

  Podla mna to budú tie zúbky, ak  by sa to nezlepšilo tak  by som navštívila lekára. :-D

 • monči
  29.04.2008, 21:29

  jezibabka,pripájam sa k tomu,že mu možno idú zúbky,pozri do pusinky,ak by to trvalo ešte niekoľko dní a naozaj by nejedol nič okrem mliečka,tak treba ísť k lekárke,ale ak je len veľmi prebieravý,tak to časom prejde.skús mu jedlo viac popučiť,alebo pridaj do toho trochu odstriekaného mlieka

 • anonym autor
  29.04.2008, 22:34


   Ja by som ti odporučila, že ak by to pretrvávalo ďalej alebo by sa to po pár  dňoch opakovalo radšej navštív doktorku. Aj moja malá mi toto isté robila. Nič nechcela papať, okrem MM. Celý deň som ju len kojila, lebo vôbec nič nechcela jesť.Potom sa to znova opakovalo po pár dňoch. Tak som išla s ňou k doktorke, zobrala nám krv  a zistila že má malá veľmi nízku hodnotu železa. Tak nám predpísala Maltofer kvapky a pyridoxin (vitamín B6). Po pár dňoch jej to pomohlo a pomaly sa vraciame do starých papkacích návykov.
  Aj ja som si myslela že sú to zuby, a tie nám ešte doteraz nevyšli ani jeden. ;-)
  Dieťa vraj môže mať takéto dietné dni, ale nie veľa za sebou a nie často.
  Želám ti, aby vám táto neželaná dieta čo najskôr prešla. :wink:

 • anonym autor
  30.04.2008, 07:43

  Ahojte mamicky!

  Aj ja mam podobný problém. Mám skoro 7,5 mesačného syna a doteraz mi ešte nechce jesť príkrmy. Skúšala som z obchodu aj čerstvo doma robené pyré z ovocia aj zo zeleniny, ale doteraz nič. Rohlík alebo keksík papá, ale keď sa mu v ústočkach roztopí, tak hneď vypľuje. Kašičku, keď mu skúšam dať, tak na prvú lyžičku otvorí ústa ale potom už ani tú nechce. Len materské mlieko papá, aj v noci sa často zobúdza papať. Čo by som mu mala skúsiť dať papať? S prvým synom to tak nebolo, hoci on nechcel piť materské mlieko, len umelé. Prosím poraďte mi. Ďakujem

 • anonym autor
  30.04.2008, 08:28

  No moja dcera staršia bola takato, že mi nechcla jesť, ale to trvalo do 2 rokov, len mlieko-mlieko-mlieko... a občas niečo zobla medzi tým, tiež ani doma varené, ani kupované, to 3 lyžičky už bol velky uspech...no neporadim ti nič, len sa nestresovať a nevzdávať to...inak my sme davali na podporu chuti do jedla sirup Peritol (ale už sa nevyraba) a multivitamin Pikovit (sirup) tak vtedy jedla trochu lepšie, ale aj tak velmi málo:cry:  No a dnes je z nej velka kočka, najvyššia z dievčat v triede...sice preberá,a le naje sa teda dosť:)

  Inak ak nechce z lyžičky, možeš skusiť dať mu obliznuť na prste, to je pre nich prirodzenejšie ako lyžička, alebo mu skus spraviť riedku kašičku do flaše (nie je to bohviečo ale lepšie ako nič)

 • anonym autor
  30.04.2008, 09:00

  ďakujem za rady, ste zlaté. Banán zje. Včera spapal banán s nastúhanou mrkvou a jablkom. Tak neviem, či si vyberá, alebo čo. :-P

 • anonym autor
  30.04.2008, 09:33

  Ďakujem aj ja pekne.

  No to s tým prstom tiež nezaberá, a aj kvapky Vigantol (D-vitamin), ktoré ináč nemajú chuť, ani tie nechce, ked mu ich nakvapkám do úsť, tak tiež ich vypľuje. Ani z fľašky nechce jest, aj tak som už skúšala. Vodu troska pije, ale aj tú radšej vypľúva, to sa mu páči lepšie. Ani druhý syn nechcel vodu, ale potom keď bolo leto, tak bol určite smädný a potom ju už pil. No možno to tak bude aj s mojím menším synom.

  Ešteraz ďakujem!

+ -
Príspevkov: 8