Aj bez vlasov sú krásne - príbeh Arianny

Marika Koscelníková | 26. október 2020
Aj bez vlasov sú krásne - príbeh Arianny
foto: Ashley Richer Photography

Život so sebou prináša aj do detských snov občas čierne chmáry. Ale snov sa netreba vzdávať.

Vlásky sú hádam pre každé dievčatko dôležité. Veď všetky princezné ich majú dlhé a krásne. Život so sebou prináša aj detských snov občas čierne chmáry. Ale netreba sa vzdávať.  
Bábika ako ty
Prečítajte si tiež:

Bábika ako ty

Aj plešaté princezné sú krásne

Päťročná Arianna má 5. štádium Wilmsovho nádoru. Je to dievčatko, ktoré podstúpilo už pár operácií, chemoterapií a jej život nie je jednoduchý. V nemocničných izbách jej čas spríjemňovali rozprávky a hlavne Disneyho princezné. 

Následkom chemoterapií bolo nutné otrihať jej dlhé vlásky. Na znak solidarity s ňou tak urobila aj celá jej rodina vrátane súrodencov. Takto dali dievčatku najavo, že sú pri nej a podporujú ju v jej náročnom boji. 

Arianna si na svoju novú hlávku zvykla, dokonca podľa slov jej otca často žartovala, že je to omnoho praktickejšie pri umývaní vlasov. Stačí si hlávku umyť a hotovo. Nemusí nič rozpletať, drhnúť, rozčesávať a zapletať. Jej Barbie dostala rovnako nový zostrih a Arianna sa so životom bez vlasov zmierila.

Parochne odmietla  

Splnila si dokoca svoj veľký sen - na jeden deň sa stala princeznou. Vďaka fotografke Ashley Richer, ktorá sa pri svojej práci venuje aj špeciálne takýmto deťom, si mohla na pár hodín  sprítomniť svoje obľúbené rozprávky a ona bola hlavnou hrdinkou. Parochne odmietla. "Budem prvou plešatou princeznou", tvrdí Arianna.  

Zdroj: cafemom.com

Pozrite si slnenie Arianninho sna vo fotogalérii. 

Fotogaléria

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: