Užívajte si tehotenstvo

12.9.2008 v kategórii Mama, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Unikátny funkčný nápoj Mami drink vhodný na konzumáciu v dobe príprav na tehotenstvo, počas tehotenstva aj pri dojčení.

klikni pre zväčšenieTehotenstvo je jedným z najkrajších období v živote ženy. Počas tehotenstva sa mnohé veci v tele nastávajúcej mamičky zmenia. Správna výživa a dôsledné dodržiavanie pitného režimu naberá na význame práve v tomto období, keďže ovplyvňuje nielen zdravie matky, ale aj plodu a teda zdravie budúceho dieťaťa. 

  „Spotreba kalórii je počas tehotenstva vyššia len cca o 20% v porovnaní s obdobím pred graviditou, zatiaľ čo spotreba minerálov, stopových prvkov a vitamínov je podstatne zvýšená. V stravovaní počas tohto obdobia by malo platiť jednoduché pravidlo: dvakrát dobre, namiesto dvakrát veľa. Nastávajúce mamičky by mali dbať na mimoriadne hodnotnú stravu obsahujúcu veľa ovocia, zeleniny a mliečnych výrobkov. K hlavným minerálom, ktorým je potrebné venovať pozornosť patria: vápnik, železo, fosfor, horčík,  jód, zinok a fluór. K najvýznamnejším vitamínom patria kyselina listová, vitamín B6, B12 a vitamín D. Na príjem týchto vitamínov treba pamätať už v období plánovania tehotenstva. Medzi hlavné zdroje kyseliny listovej  patria listová zelenina, celozrnné výrobky z obilnín, strukoviny a niektoré druhy ovocia“, hovorí MUDr. Gavorníková z gynekologickej ambulancie Prosanus, a.s.

V období tehotenstva je ideálne piť pramenité vody s nižším obsahom sodíka, ktoré sú bohaté na vápnik, horčík a železo, ale aj ovocné či bylinné šťavy, a to v množstve 2- 3 litre tekutín denne. Na trhu už existuje unikátny funkčný nápoj Mami drink, ktorý je vhodný na konzumáciu v dobe príprav na tehotenstvo, počas tehotenstva aj pri dojčení. Je určený na okamžitú a pohodlnú konzumáciu a navyše obsahuje zdraviu prospešné látky v zložke Harmony komplex,  ktorý bol vyvinutý špeciálne pre tento produkt. Je to skupina prvkov, ktoré majú v období tehotenstva a dojčenia veľmi dôležitý význam. Sú to  kyselina listová, rooibos a fenykel. Keďže chute mamičiek sa počas tehotenstva často menia, Mami Drink prichádza hneď s troma variantmi nápoja – s príchuťou jazmínu pre relaxáciu, s výraznejšou chuťou brusnice a overenou broskyňou.  

Navštívte stránku www.mamidrink.com a zapojte sa do fotografickej súťaže o detské autosedačky Chicco a propagačné predmety Mami drink. Súťaž trvá od 8. septembra do 12. októbra. Každý týždeň budú odmenení 3 výhercovia.