Tip na výlet: Festival mikroregiónu Červený kameň

Redakcia | 22. Jun 2013
Tip na výlet: Festival mikroregiónu Červený kameň

Spoznávajte krásy Slovenska!

Mikroregión Červený kameň - združenie obcí, má pripravený ďalší kultúrny zážitok pre návštevníkov tohto malebného kraja. Priblíženie histórie a kultúrnych tradícií Vám umožní prezentácia deviatich miest a obcí počas festivalu Mikroregiónu Červený Kameň, ktorý sa uskutoční 29. júna 2013 o 12.00 hod. v areáli Budmerického kaštieľa v Budmericiach. Súčasťou programu je i bohatý kultúrny program pre deti i dospelých, kulinárstvo v podobe tradičných dobrôt a mnoho zaujímavých atrakcií.

Súčasťou Mikroregiónu Červený kameň sú obce Báhoň, Budmerice, Častá, Doľany, Dubová, Jablonec, Píla, Štefanová, Vištuk a mesto Modra, ktoré v minulosti patrili do panstva Červený Kameň. V každej z týchto obcí nájdete pozostatky niekdajšieho života tunajších ľudí v podobe zachovaných tradícií a zvykov. Ponúkajú nielen krásnu prírodu, ale i remeselnícke výrobky, folklór či umenie.

Súčasťou festivalu je i široká paleta a rôznorodosť divadelných vystúpení umelcov z Častovského divadla i Modranského kráľovského divadla. Zatancovať i zaspievať si môžete v sprievode dychovej hudby Častovanka, Vinosadka, Šarfiané, tiž Vištučanka a Cajlané. Folklórom Vás prevedie skupina Lipka. Program obohatí i vystúpenie mažoretek- Laskonky. Na záver veselica v krásnom areáli Budmerického kaštieľa.

Tešíme sa na Vašu návštěvu. Príďte sa pozrieť na to najlepšie a tradičné, čo ponúka Mikroregión Červený Kameň.

Termín: 29. Jún 2013 o 12.00 hod.

Miesto: areál Bedmerického kaštieľa, Budmerice

Organizátori: Mikroregión Červený Kameň- združenie obcí, obec Budmerice

Partneri podujatia: mesto Modra, obec Báhoň, Budmerice, Častá, Doľany, Dubová, Jablonec, Píla, Štefanová a Vištuk 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: