Septembrové MAMA a ja je tu!

Redakcia | 1. Sep 2013
Septembrové MAMA a ja je tu!

Editorial našej redaktorky Andrei Mánikovej je pozvánkou na listovanie septembrovým vydaním MAMA a ja...

Ešte keď dieťa sedí niekde tam hore na obláčiku alebo hviezdičke (či ako to môžeme nazvať) a vyberá si tú „svoju“ rodinu, určite okrem tejto náročnej činnosti trénuje aj všetky tie chutnučké tváričky a veselé grimasy, ktorými potom tu, na Zemi, obšťastňuje svojich vyvolených (milujúcich rodičov).

Aj naše dievčatko si čím ďalej tým viac skúša svoje pôsobenie na svet okolo seba, a samozrejme najviac na nás, rodičov či súrodencov. Stokrát denne jej prízvukujeme, že keramzitové guľôčky sa z kvetináčov neberú (a najmä nejedia) a ona stokrát s fičúrskym úsmevom na perách a plnými hrsťami upaľuje, čo jej sily stačia. Potom vystrieda zopár milých tváričiek (veď jedna z nich určite zaberie), a keďže potmehúdsky úsmev má neuveriteľnú silu, často sa musíme až otočiť chrbtom, aby nevidela, ako poľahky vie s nami kývať.

Ženské zbrane spoľahlivo testuje v prvej línii najmä na ocinovi, on je v skutočnosti prvým mužom v jej živote, pri ktorom občas skúša vypustiť slzičku, demonštratívne si šúchať oči alebo ho poteší úsmevom à la „Hollywood“, či nežne sa pritúli. Tá malá baba niekedy občas svet okolo seba tak silno hryzie, až sa cez slzy smejeme, ako jej láska bolí. Každý deň sa však tešíme z prejavov malej individualitky a snažíme sa (rovnako ako vy, rodičia, ktorí čítate tieto riadky) urobiť jej detstvo prekrásne čarovným... A to detstvo je presne ako leto, nádherne sladké a zároveň krátke. No potom sa rozprestrie vôňa septembra s novými začiatkami a výzvami.

Prvé dni v škôlke, škole, ranné vstávanie, príprava desiaty a kolotoč povinností. September vonia aj chuťou dozrievajúceho hrozna či babieho leta... Tí rodičia, ktorých škôlkarské či školské povinnosti ešte len čakajú, si to ani neuvedomujú, ale každý mesiac prežívajú „septembrové začiatky“. Ich drobček mesiac čo mesiac silnie, krásnie, pribúdajú schopnosti, a to všetko ruka v ruke s tými najkrajšími (natrénovanými) úsmevmi, žmurkaním, tlieskaním na svete.

Nakoniec i my, rodičia, hľadáme inšpirácie, ktoré obohatia svet náš i našich najmilovanejších. Verím, že časť z nich nájdete aj vo svojej obľúbenej, septembrovo novej MAMA a ja.

Andrea Mániková

redaktorka

Chcete mať MAMA a ja každý mesiac vo svojej schránke, za zvýhodnenú cenu pre predplatiteľov, dostať darček a byť zaradení do žrebovania o skvelé ceny? PREDPLAŤTE SI NÁS!

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: