Rotenstein: Historický festival

Redakcia | 27. marec 2014
Rotenstein: Historický festival

Hrad Červený Kameň sa po dlhých storočiach stane centrom rytierskeho zápolenia na koňoch. Rytieri z viacerých kútov Európy sa stretnú 17. – 18. mája 2014 na veľkom hrade v Malých Karpatoch, aby si vydobyli slávu a uznanie Vás všetkých.

Hrad Červený Kameň sa po dlhých storočiach stane centrom rytierskeho zápolenia na koňoch. Rytieri z viacerých kútov Európy sa stretnú 17. – 18. mája 2014 na veľkom hrade v Malých Karpatoch, aby si vydobyli slávu a uznanie Vás všetkých.

Rotenstein je jedinečný a najväčší historický festival na Slovensku. Ide o jediný historický festival, ktorý svojím návštevníkom nielen prezentuje históriu našich predkov, ale umožňuje im aj stať sa súčasťou veľkolepého rytierskeho turnaju na koňoch. Nikde inde na Slovensku sa nezíde naraz toľko rytierov a koní. Len na Rotensteine môžete osobne vstúpiť do  PRÍBEHU RYTIERA.

Tentokrát budeme  spolu sledovať osudy mladého rytiera, ktorý sa po smrti svojho otca dostane do učenia k svojmu majstrovi. Budeme ho sprevádzať pri výcviku, vo vojnách, pri dvorských zábavách, či na poľovačkách, aby sme nakoniec zistili, či sa mu podarí poraziť otcovho vraha vo veľkolepom rytierskom turnaji na koňoch.

V minulosti bol rytiersky turnaj považovaný za veľmi dôležitú a prestížnu udalosť a k zápoleniu patrili aj mnohé iné aktivity, atrakcie a možnosti. Ľudia sa na turnaj schádzali zo širokého okolia, aby boli súčasťou tejto zmesi impulzov, chutí a vôní. Preto sme pre Vás pripravili rad atrakcií a aktivít, ktorými Vás stredovek jednoducho pohltí...

Na svoje si príde každý, pretože sme pre Vás povolali tých najlepších rytierov, trubadúrov, žoldnierov, muzikantov, kuchárov, kaukliarov a remeselníkov, ktorí spoločne s Vašou fantáziou dokážu nemožné. Aspoň na krátky čas Vás prenesú do dôb dávno minulých. Otcovia budú môcť obdivovať akciu a turnajové zápolenie, matky ochutnávať dávno zabudnuté recepty alebo obdivovať nádherné róby dvorných dám. Nezabudli sme ani na najmenších, pre ktorých je pripravené obrovské množstvo atrakcií, kde sa môžu zabávať pod dozorom našich animátorov, kým Vy budete nasávať atmosféru festivalu plnými dúškami. Na každého z Vás čaká nepreberné množstvo podnetov, stačí sa len porozhliadnuť a vybrať sa za svojím záujmom. A čo by to bol za turnaj, ak by na Vás nečakalo aj nové prekvapenie? O čo ide, to sa dozviete na festivale Rotenstein 17. – 18. mája 2014 na hrade Červený Kameň!

Nechajte sa vtiahnuť stredovekom a sledujte na vlastné oči príbeh rytiera!

Šľachetných rytierov, ich družiny a najlepších žoldnierov z okolitých kráľovstiev a kniežatstiev pre Vás naverbovala agentúra HECTOR.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: