Pripraviť sa, pozor, štart...

redakcia Mama a ja | 23. január 2012

...alebo Ako súvisí automobilka a beh?


Možno ste už počuli informáciu, že sa v Bratislave čulo behá a že sa do týchto akcií zapája veľa ľudí holdujúcich pohybu. Pridajte sa, vek nerozhoduje! Štartovať môžu malí – veľkí, starí – mladí, aj tí celkom maličkí.

Už po siedmykrát sa môžu aktívni bežci postaviť na štartovaciu čiaru. Vybrať si môžu klasický maratón s dĺžkou trate 42,195 km, polmaratón, čím zabehnú presne 21,098 km, ale aj in line – táto trať bude mať dĺžku 16,9 km. Štvorčlenné družstvá môžu vyskúšať svoju zdatnosť v štafetovom behu, ktorý má rovnako dlhú trať ako polmaratón. Do týchto dvoch disciplín sa už môžu zapojiť aj tínedžeri od 15 rokov (rok narodenia 1997 a starší). Fanúšikovia kratších tratí môžu skúsiť sobotňajší beh na 10 km alebo hobby beh, ktorého dĺžka je 4 km.

Prihlasovať sa môžete prostredníctvom internetovej stránky maratónu. Každý, kto sa prihlási do 29. februára 2012, si bude môcť uviesť svoje meno na štartovom čísle. Výška štartovného sa odvíja od termínu zaplatenia. Pokiaľ vážne zvažujete svoju účasť, urobte tak čím skôr.

Novinky na spestrenie prípravy
Láka vás predstava popasovať sa so svojou fyzičkou, osláviť zdravý pohyb a ešte i prispieť na dobrú vec, ale nie ste si istý svojou kondíciou? Organizátori nič nenechávajú na náhodu – práve pre vás sú určené tréningy pod holým nebom, a to každý utorok so zrazom o 17.30 h na námestí pred Eurovea Nike Store a každú druhú sobotu o 9.00 h v Sade Janka Kráľa v Petržalke.
Behy pre deti
Dĺžka trate a kategórie (chlapci a dievčatá):
• A –      do 5 rokov        (rok narodenia 2007 a mladší)    – 300 m
• B –      6 a 7 rokov       (rok narodenia 2006 a 2005)      –  300 m
• C –      8 a 9 rokov       (rok narodenia 2004 a 2003)      –  800 m
• D –      10 a 11 rokov    (rok narodenia 2002 a 2001)      – 800 m
• E –      12 a 13 rokov    (rok narodenia 2000 a 1999)      – 800 m
• F –      14 a 15 rokov    (rok narodenia 1998 a 1997)      – 800 m


Bežci pomáhajú...
Bratislavský maratón sa spája i s charitatívnymi projektmi. Výťažok zo štartovného detských behov poputuje Združeniu na pomoc detskej onkológii. Minulý rok sa vyzbieralo 4 104 Eur. Organizátori ČSOB Bratislava Marathon 2012 budú znovu spolupracovať aj s organizáciou UNICEF. Každý účastník môže prispieť sumou od 1 do 5 Eur, ktorú si vyberie v rámci prihlášky a táto suma sa pri registrácii pripočíta k štartovému poplatku. V predošlom ročníku táto podpora presiahla 3 000 Eur.

Pre najmenších športovcov - Preteky lezúňov
Vekový limit: Deti vo veku približne od 6 do 15 mesiacov.

Trať:
Samostatná trať na kobercovom podklade s dĺžkou 4 – 5 m. V prípade nepriaznivého počasia usporiadateľ postaví nad kobercový podklad prístrešok.
 
Štartovné:
Zdarma. Každé dieťa dostane štartové číslo, ktoré sa mu nalepí na chrbát.
 
Organizácia:
Deti budú štartovať v skupinách po štyroch, podľa poradia v akom sa zaregistrujú.
Deti zaregistrované až priamo na akcii budú štartovať ako posledné. Pokiaľ niektoré z batoliat „lezúňov“ nestihne svoj štart, poskytne sa mu možnosť štartovať v najbližšej skupine.

Maratónsky víkend v slovenskej metropole bude opäť festivalom pohybu, doplnený o mnohé sprievodné aktivity. Centrum pretekov bude na námestí medzi obchodnou galériou Eurovea a novou budovou Slovenského národného divadla. Prostredníctvom digitálneho bigboardu neďaleko miesta štartu a cieľa sa symbolicky odpočítava čas do štartu maratónu a zároveň sa na ňom objavuje aktuálny počet prihlásených bežcov. Tak čo, pridáte sa?

Bližšie informácie o podujatí ČSOB Bratislava Marathon 2012 nájdete na web stránke www.bratislavamarathon.comVyskúšajte si to aj vy!

Renault teraz dá možnosť 5 z vás, ktorí by ste si to chceli vyskúšať, zúčastniť sa 7. ročníka ČSOB Bratislava marathon-u 2012, kategórie hobby beh 4 km, ktorý sa bude konať v dňoch 31.marca – 1.apríla. Zaplatí za vás registračný poplatok, zaradí vás do Renault eco2 tímu a na cestu vás vybaví podporným balíčkom. Stačí poslať e-mail s vaším prejaveným záujmom a kontaktom na vás na adresu redakcia@mamaaja.sk. Neváhajte a pridajte sa k nám! Snáď sa mi podarí nahovoriť aj zvyšok redakcie.

Behu zdar!

 


Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: